Мачовете в ОФГ – този кръг по-спокойни

От Милена Митева ноември 26, 2016 21:21

Отборът на Петър Вълчев – Каката беляза трета поредна победа след срещата си с „Аида“, Караманци, като гост с 4:0. Тя се състоя в неделя, 20 ноември, на стадиона в Минерални бани и бе от XI кръг на ОФГ- Хасково. От самото начало „Герганин извор“ взе инициативата в срещата и не я изпусна докрай. Резултатът бе открит в 15-та минута от капитана на Станислав Колев – Стъндо, който с мощен удар от 20 метра „разтреля“ слисания вратар на домакините. Играчите в синьо продължиха да редуват атаки към вратата на червените, при една от които отново Станислав Колев успя да реализира попадение в 25-тата минута на срещата. Този гол стъписа домакините, които допуснаха още едно попадение до края на първото полувреме в 38-та минута. Голмайстор бе завърналият се от гурбет Димитър Иванов – Шукура.
Второто полувреме бе като копие на първото, но отборът на Бисер отбеляза само един гол в последните 10 минути на играта, дело на Трендафил Димитров.
Другият отбор от Харманли, „Хеброс – 1921“ завърши при равен резултат срещата си с „Топлика 1957“ – Минерални бани. Голмайстор в 5-та минута за харманлийци бе играещият треньор Николай Димитров – Кирбоб. Радостта им продължи до 32-та минута, когато Любомир Стефанов от „Топлика“ изрвни резултата.
В същият кръг „Сакарски спортист 04″ завърши наравно 1:1 със „Свиленград 1921 II“, а „Стамболово“ падна от „Тунджа“ с 1:2.
При следващите срещи от XII кръг в събота, 26 ноември, „Хеброс“ приема отбора на „Сакарски спортист“, а „Свиленград 1921 II“, посреща „Аида“ – Караманци.
В неделя „Герганин извор“ играе като гост на „Асти“, Хасково, в неделя от 14:30 часа.“Тунджа“ ще играе с „Хасково“.
Първи във временното класиране са „Хеброс – 1921“, втори „Свиленград 1921 II“, трети – „Сакарски спортист“. „Герганин извор“ са 6-ти, а „Тунджа“ – на предпоследно място.

Резултати от „В“ Югоизточна група  XVI кръг „Загорец“ победи „Любимец“ с 2:0, а „Димитровград 1947″ се наложи над „Ураган“ с  1:0. Резултатът от мача „Атлетик“  – „Свиленград 1921″ е 2:1. На десето място са „Свиленград 1921″, на 11- то „Димитровград – 1947“, на предпоследно „Любимец“. Първи са „Загорец“.