Лекоатлети стартираха 2018-та с тежки медали

От Милена Митева януари 22, 2018 15:28

Лекоатлети стартираха  2018-та с тежки медали

На първото си за тази година състезание малките атлети от Града на Белоногата записаха успех. „Децата се справиха чудесно, спечелиха 2 златни и 4 сребърни”, сподели Иван Еджиев, които им е треньор.
Международният турнир „Академик” се състоя в събота, 13 януари, в зала „Асикс арена” (бившата зала „Фестивална“).
Злато за скок от място получи Йоана Тръндева, а метърът отбеляза 202 см. Тя записа и успех за сребро на 60 метра.
Симона Георгиева не отстъпи отново първото място в дисциплината 60 метра, с резултатът 8,68 сек. На скока от място остана на втора позиция.
Рая Милкова и Християна Налбантова завоюваха сребърни медали на скок от място.
Рая успя да запише и четвърта позиция на 60 метра.
Десислава Георгиева има пето място на 60 метра и шесто на скок от място.
Новата година за големите спортисти от „Хеброс” стартира с 3 златни, 3 сребърни, 2 бронзови, 1 четвърто и 1 пето място. Те взеха участие на Лекоатлетически турнир в Пловдив до 14, 16, 18 и до 20 години. Участваха с 14 спортисти от Харманли.
До 14 години шампион стана Стела Гешева на трибой – 60 метра, скок дължина и 600 метра гладко бягане. И в трите дисциплини постигна лични резултати.
Станислав Колев стана втори на трибой в същата възраст.
До 16 години Анелия Асенова заслужи втора позиция на висок скок с резултат от 145 см. В същата дисциплина Стела Гешева застана на трето място в класирането, с резултат 140 см. След нея остана Иванина Иванова с 140 см.
При момчетата до 16 години Божидар Саръбоюков стана първи в дисциплината висок скок, с резултат 160 см. Пето място е за Ирен Саръбоюкова със 135 см и личен резултат на висок скок.
Даниел Живков е трети на скок височина до 16 години, с постижение 135 см.
До 20 години, Преслава Пачеманова се класира на първо място на скок височина – 155 см.
Михаил Христов зае първо място, с резултат 180 см в класацията на висок скок.
Димитър Господинов е втори в същата дисциплина с – 160 см.