Лекоатлети донесоха медали от Града на липите в този на Белоногата

От Милена Митева май 12, 2018 08:05

Лекоатлети донесоха медали от  Града на липите в този на Белоногата

Двадесет медала спечелиха лекоатлети от Града на Белоногата. Те ги донесоха от състезанието „Малките атлети”, което се проведе в Стара Загора.
„Наградите са шест златни, пет сребърни и девет бронзови“, каза Иван Еджиев, който е техен треньор. „Отново Симона Георгиева бе най-добре представилата се състезателка”, допълни той. Тя завоюва три златни отличия в дисциплините 60 метра, скок дължина и 300 метра. Момичето се съревновава с по-големи от нея атлети и ги победи убедително.
Десислава Георгиева спечели два златни и един сребърен медал. Заслуги за отличията си тя има в дисциплините 60 и 300 метра, а среброто – на скок дължина.
Радослав Тодоров се окичи със злато на скок дължина и с бронз на 300 метра.
Отлично бе представянето и на Ивомир Иванов. Той постигна успехи за три медала, въпреки че това е второто състезание ,на което се явява. Направи дебюта си със злато, а сега има сребърен медал на 60 метра и два бронзови – на 600 м и скок дължина.
Марая Христова се записа с два приза в това състезание. Атлетката е втора на 60 метра и трета на скок дължина.
Станислав Колев се записа на второ място в дисциплината 300 метра и на трето в дългия скок.
Божидар Саръбоюков взе сребърен медал на 800 метра и два бронзови на 60 и скок дължина. Стела Гешева стана трета на скок дължина, а Ася Стефанова на 60 метра.
Спортистите срещнаха конкуренция от София, Пловдив, Казанлък, Хасково.
Двата отбора по лека атлетика на училищата “Иван Вазов“ и „Неофит Рилски“ се класираха на финалите на Ученическите игри, след като на зоналното в Стара Загора, безапелационно победиха другите участници.