Леки размествания в таблицата на ОФГ-Хасково

От Милена Митева април 29, 2017 01:16

• Вестник Сакарнюз, брой 17/48 28 април – 4 май 2017

След последните срещи от  XXI кръг на ОФГ- Хасково „Герганин извор“ успя да измести „АФК“ Хасково от четвъртата позиция в таблицата. Отборът на Петър Вълчев – Каката набира скорост в класирането с петата си поредна победа. Тя бе завоювана след срещата с отбора на „АФК“ Хасково с 2:1. Мачът се състоя в неделя, 23 април, на стадиона в Хасково. Първата част на играта започна с лек териториален превес на домакините, но с течение на времето по опитният отбор на гостите, успя да вземе контрол върху играта. Състезателите му успяха да покажат на зрителите красиви комбинации, но първи до гол стигнаха домакините. Те успяха да изненадат за първи и последен път отбраната в синьо. Голмайстор бе Димитър Палазаов. Неговото попадение бе в 20-та минута. Този гол амбицира играчите на Бисер, които до края на играта бяха пълновластни господари на терена. Изравнителният гол попадна във вратата на „Хасково“ в 26-та минута, като в прегръдките на съотборниците си бе Теодор Нейков.
Сценарият на второто полувреме бе подобен на първото. Превес отново имаше отбора на „Герганин извор“, който с втория си гол, дело на Станислав Колев – Стъндо, успя да спечели мача.
Отборът на Белин Нешев „Хеброс“ спечели служебно срещата с „Възход“ – Радиево, в събота.
В друга среща от този кръг „Стамболово“ загуби от „Свиленград 1921 II“ с 1:4.
„Хасково 1957“ победи „Извор АМ“ 3:0. „Сакарски спортист 04“ спечели „Асти АБИ с 3:0 служебно, а „Топлика“ от „Тунджа“, пак 3:0, пак служебно.
Водач продължава да е „Хеброс“ с 52 точки, следван по петите от „Свиленград 1921 II“. Трети са „Сакарски спортист 04“ с 45, а „Тунджа“ са 12-ти.
През следващия  XXI кръг „Герганин извор“ печели служебно следващата си среща с „Топлика 1977“ – Минерални бани. Другият отбор от града „Хеброс“ посреща тима на ФК “Стамболово“ – Стамболово, в неделя на стадиона в Харманли от 17:00 часа.
„Аида“ посреща „Сакарски спортист 04“, а „Свиленград 1921 II“ ще играе с „Хасково“.

Резултати от срещите от XXVII кръг на Трета лига.
„Любимец“ победи „Асеновец 2005“ с 2:1. „Миньор“ падна от „Евроколеж“ с 4:1“. Същото, направи „Елхово“, който загуби от „Марица“ с 0:4.
„Свиленград 1921“ завърши наравно с „Верея II“ при резултат 1:1
„Гигант“ и „Димитровград 1947“ завършиха 0:0, а „Розова долина“ вкара на „Арда“ пет гола без да допусне попадение в своята.