Изразителни победи за „Хеброс“ и „Герганин извор“ в XV кръг на ОФГ

От Милена Митева април 22, 2017 22:26

Изразителни победи за „Хеброс“ и  „Герганин извор“ в XV кръг на ОФГ

Отборът на „Хеброс“ – Харманли разгроми тимът на „Хасково – 1957“ с 4:0.
Срещата на разпети петък се състоя в Града на Белоногата и започна с равностойна игра на двата отбора. По-късно тимът на Белин Нешев пое инициативата на терена, а отборът му реализира четири безотвени гола. Голмайстори са: Александър Желязков, Георги Тодоров – Гургата, президентът на тима Белин Нешев и Георги Каменов – Устрема.
Тимът на „Герганин извор“ срази отбора на ФК „Стамболово“ с 4:1. Това стана в съботната среща на стадиона в Харманли.
От самото начало на играта футболистите на Петър Вълчев – Каката наложиха териториален и игрови превес. Той се изрази с три голови попадения във вратата на жълто – сините до 30-та минута.
Резултатът бе открит в 9-та минута от Теодор Нейков, който след самостоятелен пробив успя да „разпечата“ вратата на противника.
Вторият гол попадна в 15-та минута. Той бе дело отново на същия футболист.
След няколко голови пропуска и третият гол за сините бе факт в 29-та минута, а в прегръдките на съотборниците бе Деян Иванов. Така при резултат 3:0 завърши първото полувреме.
Сценарият на втората част бе подобен на първата. Играчите на Бисер записаха само едно попадение, което бе и последно за тях в мача. То бе дело на Ангел Балабанов, който ювелирно прехвърли слисания вратар на гостите в 60-та минута.
До края на срещата състезателите от Стамболово успяха да отбележат очетно попадение.
Резултати от други срещи от XX кръг на ОФГ- Хасково:
„Извор АМ“ победи „Топлика“ с 0:1, „Асти АБ“ се наложи над „Тунджа“ с 4:1.
Имаше три служебни победи. „Аида“ от другия отбор на Хасково, на „Свиленград – 1921 II“ от „Възход“ и „Сакарски спортист – 04“ от „Топлика 77“.
Водачи в таблицата са „Хеброс“ с 49 точки. Веднага след тях, с 48 са „Свиленград – 1921 II“. Трети, с 42 са „Сакарски спортист – 04“. Пети са „Герганин извор“ с 32, а тимът на „Тунджа“ е на 12-то място с 9 точки.
В следващия, XXI кръг, на 22 април 2017, събота, 17:00 ч. „Стамболово“ посреща „Свиленград – 1921 II“ , „Хасково – 1957“ играе с „Извор АМ“.
В неделя, на 23 април са мачовете между „Сакарски спортист – 04“ и „Асти АБ“.
„Топлика“ посреща „Тунджа“, а „Хеброс 1921“ ще спечели служебно от „Възход“.

Трета лига, резултати от XXVI кръг: „Асеновец 2005“ и „Арда“ завършиха наравно 1:1.
„Димитровград – 1947“ се наложи над „Розова долина“ с 4:0. „Борислав -2009“ загуби от „Свиленград – 1921“ с 1:3, но „Евроколеж“ победи „Елхово“ с 3:0. „Раковски 2011“ и Миньор“ си вкараха по 3 гола. „Любимец“ победи „Ураган“ 2:1. В класирането „Свиленград – 1921“ са седми с 38 точки. „Димитровград – 1947“ – 13-ти с 30. 15-те са „Арда“ с 27, 16-ти „Любимец“ 26. Предпоследни са „Миньор“ – Раднево с 23 а последни – „Елхово“1 точки.