Изненада в VI кръг на ОФГ – Хасково

Сакар нюз
От Сакар нюз октомври 8, 2018 11:57

Тимът на „Гергинин извор“ възкръсна след разгромна победа с 0:4 като гост на отбора на „Топлика“ – Минерални бани. Срещата е от VI кръг на ОФГ – Хасково, и се игра в неделя, 30 септември на „негостоприемния“ за доста отбори стадион в курортното селище. Още от самото начало възпитаниците на Петър Вълчев – Каката наложиха тотален превес върху играта, като бе въпрос на време голът да падне. След два пропуска на „Белия балет“, ключовият им играч Ангел Балабанов успя да прониже вратата на домакините след 30-метров рейд.
Последваха нови положения пред вратата на „Топлика“, като до края на първото полувреме отборът на „Гергинин извор“ отбеляза още едно попадение. Като голмайстор се записа Любомир Александров.
Сценарият на второто полувреме бе подобен на първото. Този път играчите на Бисер изпуснаха двойно повече положения, но също отбелязаха два гола. Заслуги за това имаха Любомир Александров и капитанът на отбора Станислав Колев. Така при резултат 0:4 за „Гергинин извор“ завърши срещата. Тя показа, че отборът на Петър Вълчев – Каката се е отърсил от нелепите загуби в предишните кръгове на ОФГ. Другият отбор от Харманли – „Хеброс“, почива в този кръг.
Тимът на „Сакарски спортист“ – Тополовград, загуби като домакин от новосформирания отбор на „Любимец 2018“, а „Тунджа“ – Срем, отложи своята среща с Хасково.
Тимът на „Свиленград – 921 II“ победи като гост отбора на „Бенковски“ в VI кръг. В тази среща тимът на Симеоновград до 75-та минута бе водещ в резултата, но за минути гостите обърнаха резултата в тяхна полза и срещата завърши 1:2.