„Хеброс“ зимува заслужено на първо място

От Милена Митева декември 10, 2016 09:45

„Хеброс“ зимува заслужено  на първо място

Отбора на „Хеброс“ ще зимува заслужено на първо място в есенното класиране на ОФГ, след като победи като гост „Аида“ Караманци с 3:5. Герой за отбора се превърна играещият треньор Николай Димитров – Кирбоб, който отбеляза два уникални гола. Пейко Любомиров, Делчо Настов, Добри Димитров отбелязаха останалите 3. В събота отбора ще чества 95 години от създаването си. В 14,00 часа ще започне приятелска среща между бивши и настоящи играчи на отбора.
Втори са свиленградчани, а на трети място е „Сакарски спортист – 04“.
„Герганин извор“ са 6-ти, а „Тунджа 4 – 13-ти.
Последната среща на „Герганин извор“ в ОФГ завърши с драматично равенство с втория в класирането „Свиленград – 1921 II”. Тя се състоя в Харманли, събота, 3 декември. Започна с открита игра от страна на двата отбора, като играчите със синьо успяха да наложат териториален и игрови превес. Това доведе до откриване на резултата в 9-та минута на срещата от Ангел Балабанов, който успя да навърже двама защитника и с техничен удар покрай вратаря да отбележи попадението.
След това гостите се мобилизираха и последваха атаки към вратата на отбора на домакините.
Полувремето завърши с 1:0 за отбора на Петър Вълчев – Каката.
Втората част на играта започна с натиск от страна на гостите, които центрираха в наказателното поле на отбора от Бисер, при едно от които цялата защита „заспа“ и бившият им футболист Петър Вълков – Парапината, който сега играе в Свиленград, ги наказа с гол. Последваха няколко атаки към страната на гостите, като една от тях се оказа голова. Тя бе в 78-та минута, когато Георги Вълев със зверски шут прониза противниковия вратар. И когато верните фенове на „Герганин извор“ очакваха победата, техните любимци допуснаха изравнителен гол в края на срещата за пореден път.
В друга среща от последния кръг за есенния полусезон на ОФГ – Хасково „Топлика 77“ победи „Тунджа“ с 1:0, а „Сакарски спортист – 04“ спечели служебно срещу „Извор АМ“.
След срещите през сезона се видя, че възможностите на отборите са изравнени, като разликата между тях е 4-5 точки.