„Хеброс“ и „Сакарски спортист“ с още две красиви победи

От Милена Митева май 12, 2017 14:41

„Хеброс“ и „Сакарски спортист“  с още две красиви победи

„Хеброс“ – Харманли победи АФК “Хасково“ с класическа победа 3:0. Срещата на двата отбора се състоя на стадиона в Града на Белоногата в неделя, 7 май. Голмайстори за отбора бяха Валентин Георгиев с два гола и Александър Желязков.
„Сакарски спортист“ -Тополовград победи „Герганин извор“ Бисер и си замина с 3 точки след срещата на стадион “Хеброс”. Тя се състоя на 8 май, понеделник и се характаризира с динамична игра от страна и на двата отбора. Превес имаше тимът на Петър Вълчев – Каката, които държаха контрола до 75-та минута. Тогава получиха изненадващ гол, дело на Стилиян Шидеров – Марти.
Това попадение разстрои играта на домакините, които допуснаха още едно в своята врата минути по-късно.
До края на срещата сините имаха възможност да изравнят резултата, но нападателите им бяха разколебани от блестящия вратар на гостите от „Сакараски спортист“.
Така бе прекъсната успешната серия от шест поредни победи на отбора на Бисер.
Първи продължават да са „Хеброс“, втори „Свиленград – 1921 II“, а трети „Сакарски спортист 04“. „Герганин извор са пети а „Тунджа“ – 12-ти.

При следващите срещи от XXV кръг  на ОФГ- Хасково  „Герганин извор“ посреща „Аида“ – Караманци от 18:00 в неделя, а „Хеброс“ печели служебно срещата си с Топлика 1957. „Свиленград – 1921 II“ посреща „Сакарски спортист 04“.