„Хеброс 1921“ загуби в първата си контрола от „Хасково“ с 1:4

Сакар нюз
От Сакар нюз март 1, 2006 07:50

• Вестник "Харманлийски НОВИНИ", бр.8/159 24 февруари - 2 март 2006 год.

В събота от 11часа се проведе контролата между харманлийските футболисти и ,,Хасково“ на стадион „Хеброс“, след като часът и местата, където трябваше да се играе двубоят се променяха всеки ден.
,,Хеброс“ загуби от по-реномирания отбор на Хасково, като в мача не взеха участие голяма част от титулярите на „Хасково“. Въпреки класата на съперника, почти през целия мач отборът на „Хеброс“ игра на високи обороти и по нищо не отстъпваше на противника си, като дори на моменти имаше териториално превъзходство и до 20-та минута пропуснаха да отбележат гол, макар, че имаха три стопроцентови положения и една греда.
От своя страна футболистите на „Хасково“ също не успяха да преодолеят отличния през първата част вратар Емо Данчев. Едва в края на полувремето Левент Аврамов отбеляза първия гол от свободен удар.
През втората част и двата отбора излязоха с нови състави и още през първите пет минути, отново Левент Аврамов отбеляза пак от свободен удар 0:2.
В 70-та мин. отборът на „Хасково“ отбеляза третото си попадение, като гола вкара Сеид Себат след добро взаимодействие със свой съотборник.
След вкарването на гола, треньорът на „Хасково“ Стамен Белчев връчи свирката на своя помощник и голмайстор в мача Л. Аврамов и се включи в игра, като на няколко пъти застраши вратата на С. Стоев.
Няколко минути по-късно с много ефектен гол от волле, бившият играещ треньор на „Хеброс“ Н. Петров намали резултата на 1:3.
Три минути след гола С. Щерев покачи резултата на 1:4, като това е крайният резултат от контролата.
Целта и на двамата треньори бе да видят в игра футболисти, които са на проби и евентуално ще останат в отборите.
В ,,Хеброс“ вече има освободени играчи, като се очаква към отбора да бъдат преотстъпени юноши на „Хасково“.
Програмата на „Хеброс“ предвижда три контроли до стартирането на шампионата, като този четвъртък посреща отбора на „Любимец“, в събота отбора на „Бенковски“- Симеоновград, а следващата сряда ще се играе контрола с юношите.
Следващата неделя стартира първенството, като в първия кръг отборът на „Хеброс“ посреща „Миньор“- Рудозем.

***
Юношите младша възраст на „Хеброс“ играха контрола също с отбора на „Хасково“ във вторник на свой терен и загубиха с 0:2, като през цялата част от мача имаха явно игрово превъзходство, но така и не можаха да отбележат поне почетно попадение.
Следващата събота стартира първенството на децата и юношите – младша, като в първия двубой „Хеброс“ посреща отбора на „Хасково“.