Гребец влезе в тройката на национален шампионат

От Милена Митева февруари 5, 2019 11:40

Гребец влезе в тройката на  национален шампионат

Гребецът Милен Митов се класира на трето място на Национален шампионат по гребен ергометър.
Надпреварата се проведе в столицата на 26 януари, събота, в Националната спортна академия „Васил Левски“. Спортистът от Пирдоп, който се състезава за „Хеброс“, взе участие в категорията за ветерани. Той преодоля разстоянието от 500 метра за 2.05 сек.
През изминалата година този състезател бе декласиран на това състезание, а през предходната бе първенец.
През месец юли 2018-та Митов зае трето място на Европейския маратон по гребане за ветерани, който се състоя в Хърватска.
Състезателят участва в надпреварата на 22 700 км и взе бронзов медал в неговата дисциплина. 45-годишният спортист бе най-възрастният от конкурентите си.
През месец август медалистът участва в Световно за ветерани в Португалия. Той стана четвърти, след като стартира в дисциплината 1000 метра.
„Сакарнюз“ припомня, че Милен Митов има четири спечелени медала от олимпиада в Нова Зеландия през 2017-та.