„Герганин извор” зимува на върха

Сакар нюз
От Сакар нюз ноември 25, 2017 10:01

„Герганин извор“ ще зимува на върха във временното класиране на ОФГ – Хасково. В последната среща на есенния полусезон с „Хеброс“ той завърши равен – 2:2.
Срещата между местните отбори започна доста открито, като и двата тима редуваха атака след атака към двете врати и въпреки че момчетата в синьо имаха териториален превес, през първото полувреме до гол не се стигна.
Втората част бе за наслада на зрителите, които видяха четири попадения. Първи гол реализираха играчите на „Герганин извор” чрез голмайстора си Димитър Иванов – Шукура. Той в 55-та минута се откъсна сам срещу вратаря на „Хеброс” и успя да го прониже с техничен удар покрай него.
След този гол футболистите на играещия президент Белин Нешев живнаха повечко и в рамките на 15 минути обърнаха резултата в тяхна полза. Като голмайстори се записаха Марко Марков в 60-та минута и Делчо Настов в 70-та. Този гол бе оспорван от отбора на символичните гости, които твърдяха, че е от засада.
Това попадение подейства като леден душ върху играчите на „Белия балет“, които до края на срещата бяха пълновластни господари на терена, като успяха да изравнят резултата чрез младия си нападател Ангел Балабанов. Въпреки че равенството не удовлетворяваше и двата отбора, дербито завърши при този резултат.
Резултати от другите срещи в XIII кръг:
„Любимец“ падна от „Свиленград – 1921 II“ с 4:5, а „Топлика“ победи „Хасково“ с 1:0.
„Извор АМ“ се наложи над „Раковски“ с класическото 3:0. „Тунджа“ не игра, защото противник трябваше да й бъде „Сакарски спортист“, който този полусезон не играе.
„Стамболово“ загуби от „Хасково 1957“ с 2:4.

В предпоследния, XVI кръг, от този полусезон на Трета лига „Свиленград 1921“ победи „Димитровград 1947“ с 2:1. Резултатът от срещата на „Борислав 2009“ с „Арда“ е 1:2.