„Герганин извор“ със заслужена победа в Хасково

От Милена Митева октомври 8, 2016 09:50

„Герганин извор“ победи един от най-добрите отбори в ОФГ- „Хасково 1957“ с резултат 2:1 като гост. Срещата се проведе в събота, 1 октомври, на градския стадион „Димитър Канев“.

Играта започна с домакински натиск, който бързо бе неутрализиран от опитните играчи на „Белия балет“. Играта се водеше предимно в средата на терена, като по-смислените отигравания идваха от страна на гостите от Харманли. Домакините разчитаха предимно на центриране в наказателното поле на гостите и при едно от тях успяха да открият резултата в 28-мата минутка на дербито.
Този гол подейства като студен душ върху играчите на Петър Вълчев – Каката, които до края на полувремето успяха да натикат играчите на Хасково в собственото им наказателно поле. Това даде и резултата до края на полувремето, след като едно от новите попълнения в отбора на сините Джеват Акташ успя да вкара гол, реализирайки страхотна комбинация със своите съотборници.
Така при резултат 1:1 завърши първото полувреме. Този резултат изнерви играчите на домакините, а гостите започнаха по-амбицирани втората част на играта.
Опитните играчи от Харманли успяха да извлекат дивиденти от това и след две-три неуспешни контраатаки, отбелязаха победния гол в срещата. Това стана в 75-та минутка и бе дело на Димитър Димитров, който с воле от границата на Наказателното поле „разтреля“ вратаря на Хасково.
Следващите срещи на отборите от Харманли са през събота и неделя.
В събота, 8 октомври, „Хеброс“ ще бъде домакин на „Топлика’ – Минеракни бани. По това време играят „Сакарски спортист 04″ с „Хасково“ а „Свиленград 1921 II (Свил) – “Хасково 1957.”
На следващия ден играят „Герганин извор“ срещу „Възход“, Радиево, на същия терен.