„Герганин извор“ с дубъл срещу „Хасково – 1957“, „Хеброс“ надви „Тунджа”

От Милена Митева април 11, 2017 13:00

„Герганин извор“ с дубъл срещу  „Хасково – 1957“, „Хеброс“ надви  „Тунджа”

„Герганин извор“ – Бисер спечели мача срещу „Хасково 1957“ с 5:4. Срещата е от XVIII кръг на ОФГ – Хасково и състоя в неделя, на стадиона в Града на Белоногата.
Отборът на Петър Вълчев – Каката постигна втора поредна победата срещу четвъртите в класирането. Мачът започна с тотален домакински натиск, който се увенча с гол чак в 25-та минута. Голмайстор бе капитанът Станислав Колев – Стъндо.
До края на полувремето гостите получиха нови две попадения във вратата си. Вторият гол бе дело на Ангел Балабанов, който се откъсна сам срещу вратаря на „Хаскво – 1957“ и технично го прехвърли.
Третият голов удар отново бе дело на капитана на тима на Бисер.
Второто полувреме стартира също с превес на домакините, които успяха да материализират с гол в 55-та минута на срещата, като голмайстор бе Трендафил Димитров. Той с летящ плонж заби топката в мрежата на слисания вратар от Хасково. Последва отпускане в редиците на сините, като червените успяха за 3 минути да отбележат две бързи попадения във вратата на домакините.
До края на играта паднаха нови три гола. Два от тях бяха във вратата на Бисер, след като техния нападател Димитър Иванов – Шукура бе направил резултата 5:2.
Другият отбор от града „Хеброс“ бе домакин на „Тунджа“, Срем в съботната среща. При нея домакините успяха да отбележат 5 гола в първото полувреме, като на два пъти се разписаха Александър Желязков и Марко Марков, а още едно попадение отбеляза Пейко Любомиров.
При второто полувреме на срещата се доиграваше от двата отбора, които си размениха по едно попадение. Голмайстор за отбора на Харманли бе Атанас Георгиев – Бебето.
В друга среща от този кръг, „Свиленград 1921 II“ победи „Топлика“ с 2:0, а „Сакарски спортист – 04“ се наложи над Стамболово с 4:1. „Асти АБ“ и „Извор АМ“ завършиха наравно 0:0.
В следващия, XIX кръг, отборът на „Хеброс“ гостува на „Топлика“ – Минерални бани, а тима на „Герганин извор“ – Бисер записва служебна победа за гостуването си на „Възход“, Радиево.
„Хасково – 1957“ играе срещу „Свиленград – 1921 II“. На 9 април, неделя, 16:30 ч. другият отбор на Хасково посреща „Сакарски спортист – 04“, „Тунджа“ е домакин на срещата с „Извор АМ“.

През миналите почивни дни се играха срещите от XXIII кръг на Трета лига. Тогава „Свиленград 1921“ победи „Раковски 2011“ с минималното 1:0, а „Димитровград 1947“ загуби от „Загорец“ с 0:2. Резултатът от срещата „Карнобат“ – „Любимец“ е 2:1, а „Арда“ се наложи над „Верея II“ с 3:1. „Елхово“ и „Ураган“ не успяха да си отбележат гол.