Сакар нюз
От Сакар нюз март 19, 2018 14:41

„Герганин извор” разгроми „Асти”  в първата си среща за 2018-та

Салгадо |

Тимът на „Герганин извор” надви „Асти” с 4:1 като гост. Това стана в първата среща на XIV кръг на ОФГ пролетния полусезон. Мачът се игра в събота, 10 март, на стадион „Младост“, Хасково.
Още от самото начало на срещата лидерът във временното класиране наложи игриви и териториален превес в срещата. Момчетата на Петър Вълчев – Каката, успяха да отбележат 4 гола до края на полувремето, кой от кой по-хубав, въпреки леките съдийски „подпиралки” за домакините, както се изразиха бисерчани. Голмайстори бяха обичайните заподозрени Димитър Иванов – Шукура и Ангел Балабанов, които се отчетоха с по две попадения.
Втората част на срещата играчите на Бисер понижиха темпото и въпреки че не отбелязаха гол имаха в актива си три греди. В 86-та минута домакините успяха да се отсрамят с 1 гол.
Другият отбор от града „Хеброс” загуби нещастно своя домакински мач от тима на „Хасково – 1957” с гол в самия край на срещата.

Резултати от останалите срещи:
„Топлика” Минерални бани – Любимец – 4:2
„Стамболово” – „Тунджа” Срем – 5:2
„Извор” Горски Извор – „АФК Хасково” – 0:0
Резултати от XX кръг на Трета лига, играли се на 10 март.
„Раковски 2011″ победи „Свиленград 1921″ с 3:0. В Момчилград „Арда“ се наложи над „Левски“ със 7:0, а „Димитровград – 1947″ победи „Загорец“ с 1:0
Във временното класиране първи са „Арда“ с 53 точки. 11-ти са „ Димитровград – 1947“ с 25, а на 16-та позиция е „Свиленград 1921″ със 17 точки.