„Герганин извор“ – отново безмилостни в седми кръг на ОФГ

Ива Вангелова
От Ива Вангелова октомври 13, 2017 10:36

„Герганин извор“ – отново  безмилостни в седми кръг на ОФГ

Отборът на Петър Вълчев – Каката записа поредна победа в първенството на окръжната група. Това се случи в събота, 7 октомври, побеждавайки като гост отбора на „АФК – Хасково“.
Мачът се игра при изключително лоши атмосферни условия, под проливния дъжд над стадион „Младост“ в областния град. Още от самото начало на срещата гостите от „Герганин извор“ успяха по-добре да се пригодят към лошия терен и поеха инициативата в срещата, която не изтърваха до края на двубоя. След два пропуска от тяхна страна, противно на логиката, отборът на Хасково успя да поведе в десетата минута. Този гол още повече мобилизира „Белия балет“, като до края на първото полувреме те успяха да обърнат резултата до 2:1. Двата гола отбеляза голмайсторът на отбора Димитър Иванов – Шуки.
Във второто полувреме играта предимно се водеше пред вратата на „Хасково“. В 70-та минута на срещата, другия голмайстор на „Герганин извор“ – Ангел Балабанов, след самостоятелен рейд, успя да прониже вратаря на домакините.
Последва леко отпускане в редиците на гостите, което доведе до намаляване резултата на 3:2 в 75-та минута.
Точка на спора сложи Кристиян Георгиев с много красив гол – стил „Бижутера“.
С постигнатия резултат, отборът на „Герганин извор“ успя да направи прекрасен подарък на своя благодетел Петър Вълчев – Каката, който в деня на мача имаше рожден ден.
Футболната среща завърши 2:4. След нея запазиха лидерската си позиция в класирането.
Другият отбор от Харманли – „Хеброс“, загуби гостуването си на ФК „Извор“ – Горски извор, с резултат 4:1.
В същия кръг „Тунджа“ победи „Свиленград 1921 II“ с 3:2.
Следващата среща на „Герганин извор“ е в събота, 14 октомври, на стадиона в Харманли срещу отбора на Любимец.

В X кръг на Трета лига „Арда“ победи „Димитровград 1947“ със 7:0. Срещата се игра в Крумовград по случай панаира на града. В друг мач, „Свиленград 1921“ завърши наравно 3:3 с „Миньор“.