Сакар нюз
От Сакар нюз април 1, 2018 12:25

„Герганин извор” не отстъпва  върха в ОФГ и през този кръг

Салгадо |

След сърцата игра „Герганин извор” отново е на върха. Това стана след като отборът на Петър Вълчев – Каката успя да победи като гост „непобедимия” като домакин „Свиленград II” с 0:1.
Мачът се игра в събота на стадион „Колодрума” в граничния град. Срещата започна с игрови превес от страна на “Белия балет”, които до 30-та минута можеха да водят с 3:0, но техните нападатели правиха пропуски от чисти положения. В 32-та минута на играта Ясен Петров от гостите получи червен картон, което до края на полувремето се отрази върху играта на Бисер, като домакините създадоха две за гол пред тяхната врата. Вратарят Николай Неделчев показа завиден рефлекс и не допусна да му бъде разпечатана вратата.
Второто полувреме на срещата бе равностойно, въпреки че се очакваше домакините да бъдат по-дейни. В 82-та минута герой за „Герганин извор” се превърна Владислав Стефанов, управител на комплекс „Приказките”. Той отбеляза победния гол, след чудовищна контраатака.
Така отборът на Петър Вълчев отново се изкачи на върха.
Другият отбор от Харманли – „Хеброс” (на снимката) успя да победи като домакин тима на „Раковски” – Ивайловград с 3:1. Лошият терен, на който се игра срещата, изравни техническите способности на двата отбора и домакините, които са видимо по-класен отбор и изпитаха леки затруднения.
Головете за домакините отбелязаха: Георги Тодоров, Теодор Нейков и Белин Нешев от дузпи. Червен картон в срещата получи Георги Тодоров, който спъна откъсващ се играч на противника.
В този XVI кръг на ОФГ – Хасково, „Извор АМ” и „Топлика“ завършиха 1:1. „Асти АБ“ падна от „Тунджа“ с 1:3, а „Стамболово“ загуби от „Хасково” с 1:2 .