“Герганин извор” и “Хеброс” бият противници с еднакви резултати

Сакар нюз
От Сакар нюз април 14, 2018 07:52

“Герганин извор” и “Хеброс” бият  противници с еднакви резултати

„Герганин извор” постигна рутинна победа срещу „Тунджа” – Срем, в домакинския си мач, който се състоя на 6 април, петък, на стадиона в Любимец с 3:1.
Срещата започна с игрови и териториален превес от страна на „Белия балет”, но първи до гол стигнаха гостите. Те успяха да открият резултата в 30-та минута в една от редките си контраатаки. До края на полувремето резултатът бе изравнен чрез водещия голмайстор в групата Димитър Иванов – Шукура. Той изпълни перфектен пряк свободен удар в 40-та минута на играта.
Второто полувреме на терена имаше само един отбор – този на Петър Вълчев – Каката, който успя да отбележи два безответни гола, които бяха достатъчни за поредната победа.
Двата победни гола за „Герганин извор” бяха дело на Владимир Василев – Томази и автогол на вратаря на гостите.
Другия отбор от града – „Хеброс”, също надигра тима на Любимец със резултат 3:1. Срещата се състоя на същия стадион, ден по-късно. Голмайстори за отбора на Белин Нешев бяха Марко Живков с две попадения и Теодор Нейков с едно.
В XVIII кръг „Свиленград 1921 II“ загуби от „Хасково 1957″ с 0:1, а „Асти АБ“ загуби служебно от „Хасково“ с 0:3.
„Раковски“ и „Извор АМ“ почиваха в този кръг.