Футболисти от региона в надпревара с ПФК ЦСКА – София

От Милена Митева февруари 8, 2019 09:30

Футболисти от региона в  надпревара с ПФК ЦСКА – София

Футболисти от региона мериха сили на зеления терен с ПФК ЦСКА -София. Гостите от столицата изиграха три срещи на 2 февруари в Харманли.
Първата се състоя на терена в кв. “Изгрев“, а отборите бяха по 7 играчи. Титулярите за “Хеброс” в този мач бяха: Димитър Костадинов, Денислав Славов, Денислав Маврев, Ерик Димов, Томи Тодоров, Никола Янков и Ивомир Иванов. Срещата се превърна в спектакъл с непрестанни атаки към двете врати, като в крайна сметка победители от двубоя излезнаха домакините от ФК „Хеброс – 1921“ с резултат 2:1, за удоволствие на близо 240 човека дошли да наблюдават мача.
В голмайстори се превърнаха Ивомир Иванов и Никола Янков.
Настроението от победата сред зрителите се пренесе и на стадион „Хеброс“, където отборите бяха по 9 човека. Преди започването на двубоя треньорът Пейков събра играчите. ”Знаете много добре срещу кого излизате да играете днес, тези хора от публиката са тук не само заради ЦСКА, те са и заради вас. Излезте и им покажете, че в Харманли също се играе футбол. Искам следващия път, когато играем срещу тях, някой от вас да носи техния екип!”, бяха част от мотивационните слова на специалиста.
Срещата протече в две полувремена по 25 минути. Титулярите за „Хеброс“ бяха: Иво Тонев, Али Бадагюл, Иван Милев, Димитър Янков, Ерик Димов, Ивомир Иванов, Томи Тодоров, Никола Янков, Христо Генев и Кристиан Ангелов.
В срещата за отбора от Града на Белоногата взеха участие всички деца, които бяха избрани от треньора Пейков, включително и синът на Пламен Делев – Пацата, Йордан Делев, който е футболист на ПФК ЦСКА – София /набор 2006/. Той стана голмайстор за отбора домакин. В срещата гостите надделяха с 2:1, като головете паднаха през последните две минути от мача.
Организаторите на събитието бяха поканили да вземе участие в него и трети отбор – „Юнайтед“ – Пловдив, ръководен от харманлийския треньор Марко Марков. Трите отбора играха един срещу друг, а събитието се превърна в нещо като турнир за удоволствие на зрителите и участниците в него.
Гостите от София бяха изненадани от топлото посрещане от страна на домакините, като заявиха категорично, че при всяка отворила се възможност ще гостуват в Харманли.

В Свиленград се включиха домакините от “Граничар” – Свиленград, “Бригада” – Димитровград, и “Верея” – Стара Загора. В първия си мач червените победиха “Верея” с 10:3, а във втория се наложиха над “Граничар” (р. 2007 г.) с 11:1. Така се стигна до решителен сблъсък за първото място срещу тима на “Бригада” (р. 2007), който също имаше две победи. Тимът от Димитровград поведе в началото на мача с 1:0. Едва през третата част червените обърнаха резултата до крайното 2:1.

Футболист от Харманли ще облече екип на ЦСКА

Футболен талант от Харманли ще облече екипа на ПФК ЦСКА – София, от началото на август тази година. Като начало Томи Тодоров ще замине на тридневен турнир в Македония с набор 2007 на червения клуб.
Новината за трансфер на футболист от Харманли към “Армията” стана ясна веднага, след като децата от академията на ПФК ЦСКА – София /родени 2008 г./, пристигнаха в Харманли и играха приятелска среща с децата на ФК „Хеброс 1921“.

Томи е роден през 2007 г. От 7-годишен тренира футбол във ФК „Харманли 04“ под ръководството на Георги Стайков – Стайчето.
През 2018 г. облича екипа на ФК „Хеброс – 1921“, където треньор е Пейко Петков. Под негово ръководство изиграва десет мача в групите на деца и деца – подготвителна, седем приятелски срещи, като две от тях срещу различните възрастови групи на ПФК ЦСКА – София, като прави изключителни мачове, с които е забелязан от скаутите на червените.