Фитнес любители от Харманли печелят трибой в Свиленград

От Милена Митева декември 10, 2018 09:04

Фитнес любители от Харманли спечелиха първи места по силов трибой в Свиленград. Имената на Теодор Стефанов и Асен Великов бяха обявени за победители в състезанието, където се проведе в събота, 1 декември. Теодор стана шампион в категорията до 90 кг. Въпреки че участва с контузия, кандидат-пожарникарят успя да се справи отлично и с трите дисциплини: клекове с щанга 170 кг, вдигане на 150 кг от лежанка и мъртва тяга с 245 кг. Тежестите и конкуренцията от 14 състезателя бяха лесно преодолими за момчето, което тренира редовно в последните 5 години.
„Състезанието бе изпитание за издръжливост с големи тежести без повторения“, сподели шампиона.
През изминалата година любителя на това занимание се е класирал на първо място в надпреварата за петобой, където се е тествала издръжливостта на участниците с малки килограми за максимален брой повторения.
Амбициите на Теодор не са на професионално ниво, тъй като в това трябва да се инвестира много време и пари.
Асен Великов е другият спортист от Града на Белоногата, който заслужи овациите за отличник в спорта. Той стана шампион в категорията до 70 кг.
Организатор на събитието е Петя Гадьова, собственик на спортна зала „Хищника“.