Джудистите на Тополовград донесоха два медала от Гърция

Сакар нюз
От Сакар нюз октомври 26, 2017 08:34

Джудистите на  Тополовград донесоха два медала от Гърция

Спортен клуб „Джудо“ – Тополовград, започна спортно-състезателната година с два медала от Международния турнир по джудо в Катерини, Гърция, състоял се на 14 и 15 октомври.
Сребърен медал спечели Явор Гуглев, който през април стана трети на друг турнир, отново в Гърция. С бронзов медал се окичи Румен Димов, а на пето място се класира Гошо Гошев. Той се бори в по-горна категория и не можа да спечели медал.
И тримата състезатели участват в проекта на Министерството на младежта и спорта – „Спорт за децата в свободното време“, което завършва следващия месец. Тези състезатели активно участват в тази програма и достойно се представиха, като достигнаха на този турнир. И тримата са ученици в четвърти клас и учат в НУ “Св. Св. Кирил и Методий“.
Има още 5-6 деца от програмата на ММС, които ще видим как се борят. След една седмица предстоят турнири в Стара Загора и Свиленград, където ще участват 6 джудисти от Тополовград.