Два града защитиха честта на борбата в хасковския регион

От Милена Митева юли 22, 2019 06:46

Симеоновградският клуб по борба „Вълко Костов“ спечели 16-та титла от Държавните игри на спортистите от малките селища, провеждащи се във варненския град Дългопол и село Аспарухово.
Състезателките на треньора Росен Бонев заеха челно място в отборното класиране в групата на момичетата. Те спечелиха общо 7 златни медала и един сребърен.
Шампионки са Станимира Иванкова (33 кг), Жулиета Панкова (36 кг), Меган Панчева (42 кг), Мария Иванова (46 кг), Теодора Кременова (50 кг), Михаела Живкова (54 кг) и Минка Розалиева (58 кг).
Със сребърен медал се окичи Красимира Славчева (39 кг).
Възпитаниците на симеоновградския клуб продължават тренировките в ремонтираната наскоро зала по борба в града, за което изказаха благодарност на кмета на общината Милена Рангелова.
Добри резултати в състезанието край морето постигнаха и възпитаниците на клуба по борба от Тополовград. Те се наредиха на второ място в крайното класиране в групата на децата.
Благой Александров (30 кг) се окичи със златен медал. Живодар Станиславов (35 кг) заслужи сребърен медал. Адриан Илиев (32 кг) се записа с бронз. Това направиха още: Кристиян Веселинов (38 кг), Петър Митков (42 кг), Антон Антонов (53 кг), Тихомир Богомилов (59 кг) и Станислав Иванов.
Според Росен Бонев, който 22 години оглавява комисията по борба към БАСС, това състезание е преминало успешно за спортистите от двата града.
XXIV Държавни игри на спортистите от малките селища се проведоха в Дългопол и с. Аспарухово от 4 до 22 юли. Спортната проява бе открита от министъра на младежта и спорта Красен Кралев.
В състезанията участваха около 850 спортисти (юноши и девойки) от цялата страна. Те се състезаваха в 9 вида спорт – баскетбол, лека атлетика, борба, хандбал, шах, тенис на маса, волейбол, конен спорт и футбол.