Борци от Симеоновград и Тополовград – в схватки край Варна

От Милена Митева юли 15, 2017 10:22

Борци от Симеоновград и Тополовград – в схватки  край Варна

Момичетата от симеоновградския клуб „Вълко Костов” станаха шампиони на XXII Национални игри на спортистите на малките селища. „За 14-ти път състезателите стават шампиони. Такъв успех досега в Симеоновград никой не е постигал“, сподели треньорът Росен Бонев.
В категории до 30 кг най-новата състезателка в клуба Жулиета Панкова завоюва златен медал. С дебюта си тя бе опре- делена и за най-резултатен състезател.
Минка Розалиева записа златен успех в категория до 37 кг.
Диана Танева спечели третото такова отличие за отбора в категорията 44 кг. Мима Стоянова бе определена за най-техничен състезател. Тя също спечели приз за първо място.
В клуба на златните момичета се вписва и Венета Стоянова в категория до 52 кг.
При децата и тримата участниците бяха дебютанти. Митко Митев, Стилян Станиславов и Антон Антонов показаха възможности в борбата оценени за бронз.
Отборът на Тополовград „Сакараски спортист” записа успешно представяне.
При малките принос за това имат Стивън Светославов – сребро при 53 кг. Иван Дойчев – при 30 кг, и Валери Стоянов при 35 кг. се класираха на трети места.
Сребърен медал спечели Василена Йорданова.
В отборното класиране децата заеха пето място, а момичета станаха на четвърто.
В момента борците се подготвят за състезанието по плажна борба на 4 август в „Шкорпиловци”.