Близнаците Георги и Тенчо са в челната тройка на „Маратон София“

От Милена Митева октомври 16, 2020 09:52

• Вестник „Сакарнюз“ # 39/923, година XVII, 16 - 22 октомври 2020 г. Излиза всеки петък в общините: Харманли, Тополовград, Симеоновград, Любимец, Свиленград, Ивайловград, Маджарово

Близнаците Георги и Тенчо Жекови се откроиха сред най-добрите бегачи в страната на „Маратон София“. Те финишираха втори и трети на най-мащабното лекоатлетическо събитие в страната, в което участваха спортисти от 37 страни.
На него братята от Харманли стартираха в дисциплината 42 км с 422-ма конкуренти и записаха време – 2:46:00 сек. и 2:46:43 сек.
В общото класиране младите мъже се записаха на петнадесето и шестнадесето място.
Организаторите на събитието не бяха предвидили награди за тези участници, така както е било през предходните години.
„Подготовката за това състезание протече десет месеца“, споделят маратонците. За този период километрите, които са пробягали на тренировки, са над 2 000 км.
В края на месец септември тези мъже участваха в Републиканско състезание за служители на МВР. Тогава отборът към „Дирекция „Миграцията“ заслужи второ място, за което голяма част от заслугата за победата бе на близнаците.
В началото на същия месец Георги и Тенчо станаха четвърти на състезание между Димитровград и Хасково. Разстоянието от 14 км на кроса “Ванко Дяков” бе преодоляно за 52,35 минути от младежите от Града на Белоногата. Те финишираха след трима национални състезатели.
Хъсът за победа съвсем скоро ще ги отведе във Варна и Пловдив, където мъжете ще стартират на други състезания.