„Хеброс“ се разписа с 6 гола във вратата на „Саяна II

Иван Атанасов
От Иван Атанасов март 20, 2022 09:10

• Регионален вестник „Сакарнюз“ 18 - 24 март 2022 г., брой 11/989, година XIX
  • Излиза всеки петък в общините: Харманли, Любимец, Тополовград, Симеоновград, Свиленград, Ивайловград, Маджарово, Минерални бани.

Футболистите на „Хеброс 1921“ победиха с 6:3 тимът на „Саяна II“. Мачът се игра на 12 март., събота, в Хасково на стадион „Младост“. Марко Марков се разписа четири пъти във вратата на домакините, а по един гол вкараха Теодор Нейков и Стамен Василев.
През почивните дни се играха мачовете от XIV кръг на Областната група. На стадиона в кв. „Гебран“, Свиленград, по график трябваше да се играе срещата „Любимец – 2018“ и „Старско“, но победата е служебна 3:0 за първия.
В друг мач в Хасково отборът, носещ името на областния град, победи „Свиленград 1921“ с 3:2.
Тимът на „Тунджа“ се наложи над „Топлика“ с 2:1.
В Симеоновград по традиция местният отбор „Марица“ отново пада. Този път от „Любимец 2000“ с 2:0.
Тимът на „Герганин извор“ загуби служебно от „Раковски“, защото не успя да събере състав, за да участва в срещата.
Първи в таблицата са „Любимец – 2018“ с 34 точки. След тях са „Хеброс“ и „Любимец – 2000“. „Герганин извор“ е седми, а последен е „Раковски“, с 4 и един неигран мач.

Първият отбор на “Саяна” е втори в таблицата

В среща от XXI кръг на Трета Югоизточна лига първият отбор на „Саяна“ записа срещу тима на Ямбол класическа победа с 3:0 в на мач, състоял се на „Ямача“. Резултатът за домакините откри от дузпа в 41 минута Тейнур Марем.
През второто полувреме за отбора на Хасково се разписаха Ангел Здравчев и Димитър Алексиев.
В друга среща от тази група футболистите на „Димитровград 1947“ разбиха като домакини „Сокол“ с 5:1. Досега през сезона димитровградчани не бяха вкарвали 5 гола в един мач.
Във временното класиране „Саяна“ /Хасково/ вече има 52 точки. Хасковлии са на втора позиция с точка разлика от лидера – „Левски“ /Крумовград/.