Футболът донесе много голове, но не в наша полза

Иван Атанасов
От Иван Атанасов ноември 11, 2022 18:00

• Регионален вестник „Сакарнюз“ 11 - 17 ноември 2022 г., брой 41/1019, година XIX
  • Излиза всеки петък в общините: Харманли, Любимец, Тополовград, Симеоновград, Свиленград, Ивайловград, Маджарово, Минерални бани.

Срещата между „Хеброс -1921“ и ОФК “Хасково“ завърши с много голове, но резултатът бе в полза на гостите. През първото полувреме те водеха с 1:3, с пропусната дузпа от домакините. През второто Красимир Димов за 8 минути успя да им вкара два гола. Отборът на Емил Ангелов – Бабангида обаче бе по-резултатният и мачът завърши 3:6.
Мачет се игра в неделя, 6 ноември, и бе от X кръг на ОГ – Хасково.
Същия ден бе двубоят между „Марица“ и „Саяна II“, който завърши с резултат 2:5 в полза на гостите.
В друга среща „Любимец – 2000“ и „Свиленград – 1921“ завършиха 2:1.
На 5 ноември, събота, в кв. „Гебран“, Свиленград, „Любимец – 2018“ победи „Герганин извор“ 3:0.
Във временното класиране първи са „Любимец – 2000” с 24 точки.
След тях са „Арда 1924 II“ с 18.
На трета позиция е ОФК “Хасково“, следвани от „Любимец 2018“ и ФК “Хасково – 1922“.
На шеста позиция е „Свиленград – 1921“. След тях е другият отбор ФК “Свиленград“.
Осми са „Хеброс – 1921“, девети – „Саяна II“.
На десета позиция е „Марица“, следвана от “Сакарски спортист – 04“, „Герганин извор“, а последни са „Раковски – 1923“.

Трета лига, XVI кръг
Футболистите на „Саяна Хасково“ победиха като гости „Гигант“ с 1:0.
Голът падна в края на първото полувреме и бе реализиран от Христо Христов.
„Димитровград – 1947“ загуби като домакин на Несебър с 0:1.
Младият състав на Георги Каменов диктуваше играта на терена през целия мач. Георги Вълчев и Алтан Якуб бяха много близо до отбелязване на голове, но за съжаление „Несебър“ отмъкна трите точки.
Във временното класиране хасковлии са 10-и с 25 точки, а димитровградчани 13-и с 19.