Фаворитите с важни победи навън

Веселин Тонев
От Веселин Тонев май 23, 2023 09:08

• Седем гола за два дни инкасираха домакините на стадион „Младост“ в Хасково

Важни победи при своите гостувания постигнаха фаворитите на Хасковската областна група в изминалия 25-ти, предпоследен кръг от надпреварата. В събота, 20 май, съставът на „ОФК Хасково“ успя първи да открие резултата срещу „Любимец – 2000“. Точен за избраниците на Емил Ангелов бе Здравко Пиличев, който се разписа в 28-ата минута. Само 300 секунди след това обаче гостите изравниха с попадение на Кристиян Гочев.

Първата част бе равностойна и двата отбора показаха доста от достойнствата на футболната игра.

През второто полувреме по-подготвените лидери взеха своето. С два гола в 71-та и 81-та минута те решиха мача в своя полза. Точни за „Любимец – 2000“ бяха Янко Енчев и отново Кристиян Гочев.

„Любимец – 2000“ вече е пред портите на баражите за влизане в Трета лига. В последната си среща, момчетата на президента Наско Сталев ще посрещнат „Саяна 2“ на свой терен. Преди мача те ще получат официално купата и медалите за победител в първенството за сезон /2022-2023 година/.

Само ден след първата пролетна загуба на „ОФК Хасково“ от лидера „Любимец – 2000“ с 1:3 и вторият клуб от областния град „Хасково – 1922“ допусна фиаско в 0:4 от състава на „Свиленград – 1921“. В неделния ден гостите превъзхождаха игрово и тактически и заслужено си тръгнаха с трите точки за радост на своя президент Георги Георгакев, който ги подкрепяше на ст. „Младост“.

Тон за обрата даде още в 7-ата минута капитанът на гостите Чавдар Иванов, който заби кълбото от 30 метра за 1:0.

През втората част в последните 15 минути силите на домакините свършиха, а точни за свиленградчани бяха Валентин Фотев, Станимир Илиев и Владимир Боянов.

Доста голям отпор от страна на домакините понесе в Ивайловград другият фаворит в групата Свиленград. Гостите се наложиха с 3:1 над „Раковски“, но доста се поизпотиха за успеха си на терена. Емилиян Зотев откри в 15-та минута и само 4 по-късно Антон Огнянов удвои. Домакините не се отказаха да атакуват и в началото на втората част Мариян Георгиев изработи 13-я си гол като намали разликата. В 66-ата минута таранът на Свиленград Андрей Атанасов заби кълбото за трети път и така осигури победата на гостите.

Съдията от Кърджали Стойчо Стоев показа по 3 жълти картона на двата тима.

На стадиона в Черноочене, домакинстващият „Арда 1924-2“ записа 18-та си победа. Футболистите на Емил Кременлиев надиграха с 6:0 състава на „Любимец – 2018“. Автогол си вкара играчът на гостите Мартин Беломорски още в самото начало. До края на срещата с по два гола ще се запомнят Георги Атанасов и Петър Динев, веднъж се разписа и Николай Аргатов.

Странно, на стадиона в село Срем не пристигна съставът на „Марица“. Гостите се обаждат в последния момент да съобщят мотивите за решението си. Така местният „Сакарски спортист“ печели служебна победа с 3:0.

Текст под снимка: Първият гол на Чавдар Иванов във вратата на Хасково 1922