Служебни победи в мачовете от VI кръг на ОГ – Хасково

От Иван Атанасов октомври 14, 2022 13:59

• Регионален вестник „Сакарнюз“ 14 - 20 октомври 2022 г., брой 37/1015, година XIX
  • Излиза всеки петък в общините: Харманли, Любимец, Тополовград, Симеоновград, Свиленград, Ивайловград, Маджарово, Минерални бани.

С две служебни победи приключиха мачовете от VI кръг на ОГ – Хасково.
Едната бе за ФК “Свиленград“ и бе отсъдена след като „Герганин извор“ не се яви на мача.
Другият победител с 3:0, който въобще не излезе на терена, бе „Хеброс – 1921“, след като „Топлика“ не дойдоха на мача в Харманли.
В друга среща, играла се в Срем, „Сакарски спортист 04“ завърши наравно 1:1 със „ Саяна II“.
В друга среща „Марица“ загуби от „Любимец 2000“ с 2:5.
На 9 октомври, неделя, срещата, играла се в Черноочене, завърши с разгромяваща победа на „Арда 1924 II“ над ОФК „Хасково“ с 6:1.
Същия ден „Раковски – 1923“ загуби от ФК „Хасково 1922“ с 1:2.
Резултатът от мача в кв. „Гебран“, Свиленград, между „Любимец 2018“ и „Свиленград 1921“ е равен – 1:1.

Футболистите на „Саяна Хасково“ победиха като гости „Сливен“ с 3:2 в среща от XI кръг на Трета лига.
Първото полувреме завърши 2:1 за хасковлии, като головете вкараха Христо Христов в 11-ата минута и Ангел Здравчев в 35-ата мин. След почивката Димитър Алексиев реализира победното попадение в 6-ата3 минута.
В същия кръг „Розова долина“ се наложи над „Димитровград – 1947“ с 5:1.

ФК „Раковски“ 1923 – Ивайловград спечели делото, с което обжалва изваждането му от БФС през пролетта. Съдът е категоричен, че е изваден неправомерно и трябва да бъде възстановен като член.
С оглед направените констатации от съда в решението Изпълнителният комитет на БФС трябва незабавно да възстанови членските права на неправомерно изключените 62 клуба за участието им в напълно законно свикания и неотменен Конгрес на БФС на 18 март 2022 г.