Веселин Тонев
От Веселин Тонев май 8, 2023 10:57

• „Герганин извор“ напусна Областната група, след 50-годишно участие
  • Петър Вълчев – Каката сложи край на агонията, стяга млад отбор за новия футболен сезон

Отборът на Свиленград развинти с 4:0 дубълът на „Арда“ на неговия „Арда-Арена“ в Кърджали. Футболистите на гостите  бяха пълни господари на терена и карето от голове е най-малкото, което сполетя играчите на Емил Кременлиев.

Кръстю Христов откри през първата част за 0:1. През второто полувреме Антон Огнянов заби два, а Андрей Атанасов ги довърши за крайната победа.

Нов девети успех постигна съставът на „ОФК Хасково“, след като победи с 5:1 „Хеброс – 1921“. Така вече футболистите, водени от Емил Ангелов задминаха състава на „Арда“, Кж и са на второто място с 47 точки във временното класиране. Резултатът откри Здравко Пиличев, а през втората част се записаха дебютантът в отбора Исмаил Ферах, отново Пиличев бе точен, а след него във врата на „Хеброс“ се записаха още Емил Ангелов и Тодор Касабов.

За гостите автор на почетен гол стана Марко Марков.

„Саяна“ успя да надиграе у дома „Марица“ с 2:0. Попаденията отбеляза влезналият като резерва Славчо Башев в 48-а и 75-ата минута. Отличен дебют на мъжки мач направи младият хасковски рефер Милен Иванов.

Другата новина от уикенда е, че Хасковската Областна група се раздели с един от най-дългогодишните си участници. Това е отборът на „Герганин извор“, с. Бисер, който играе по хасковските терени от половин век. През 1984 г. момчетата от Бисер станаха трети в първенството на селата в България. От доста време, тимът който играе домакинските си срещи в Харманли е разнищен от проблеми. Президентът Петър Вълчев прави всичко възможно да поддържа клуба, но вече е стигнал до извода, че е време да сложи край на агонията.

Прекратяваме участие. Няма повече да се мъчим. Смятам да ви изненадам за новия сезон с изцяло нов и млад отбор. Ще намеря начин да започнем на чисто“, заяви още Петър Вълчев.

До края на първенството съперниците на „Герганин извор“ ще спечелят служебни победи с по 3:0. Това са „Любимец – 2018“, „Марица“, „Хеброс -1921“ и „Арда 1924-2“, с който мача бе отложен от 21-я кръг. Двубоят от последния кръг между „Герганин извор“  и „Топлика“ ще бъде анулиран.

Водачът в таблицата „Любимец 2000“ не срещна особена съпротива от „Свиленград – 1921“ и го победи на собствения му стадион „Колодрума“ с 3:1. Нови два гола към актива си прибави водачът в листата на голмайсторите Григор Георгиев.

В дербито на отборите от долния край на таблицата игран на Гергьовден в Срем, местният „Сакарски спортист“ победи с 2:1 гостите от „Раковски“,. И двете попадения бяха дело на тарана на домакините Димитър Чолаков. С тази победа „сакарци“ изпревариха „Раковски 1923“.