„Свиленград“ безпощадно размаза „Марица“ със 7:1

Веселин Тонев
От Веселин Тонев март 15, 2023 13:31

• След тежката загуба от „ОФК Хасково“ играчите на Христо Гуджев поднесоха голово шоу на „Колодрума“
  • Боево равенство 1:1 между фаворитите „Арда 1924“ и „Любимец 2000“ в Момчилград

Отборът на Свиленград изнесе урок по атрактивен футбол, след като размаза опонента си „Марица“, Симеоновград със 7:1 в съботния двубой от XVI кръг на Областната група. След тежката загуба от ОФК Хасково миналата седмица, играчите на Христо Гуджев този път се постараха да не разочароват своята вярна публика и до 30-та минута цели 4 гола влетяха в мрежата на Тихомир Христов. Първи се разписа Стефан Киков, в типичен стил с глава, а преднината на домакините удвои Андрей Атанасов. Малко по-късно дойде мигът на Емилиян Зотев с негови две попадения от т.нар. „запазена марка“.

Втората част започна по-позитивно за гостите. Голмайсторът им Тони Каранейчев се разписа с адски шут от 30 метра като направи 4:1 в 56-ата минута. Още няколко атаки дадоха шанс за намаляване на резултата от маричани, но нападателите им бяха неточни. За сметка на това, резервата на домакините Петър Вълков – Парапината вкара пети гол и успокои страстите. От тук нататък дойде времето на опитния Антон Огнянов, който с два красиви удара оформи крайното 7:1.

Боево равенство 1:1 записаха фаворитите „Арда 1924“ и „Любимец 2000:“ в неделя. Дербито на кръга се състоя на стадиона в Момчилград. Срещата бе ръководена авторитетно от пловдивска съдийска бригада. Ахмед Хаджи даде преднина на гостите в 65-ата минута, а три по-късно Николай Аргатов върна паритета. Независимо от важността на мача, той бе коректен, а съдиите показаха само 2 жълти картона на играчи от двата отбора.

Пореден урок преподаде на своите млади съотборници, а и не само на тях, бившата легенда на Левски Емил Ангелов. Още през първата част Бабангида вкара пореден хеттрик при гостуването на неговия „ОФК Хасково“ на „Саяна 2“ в Горски извор. Хасковлии победиха с 3:1 и се наредиха на трето място във временното класиране на Областната футболна група. За домакините, както и в предишния двубой, отново се разписа Хакан Мустафа.

След като зрителите на „Колодрума“ са насладиха на 8 гола в съботния мач между „Свиленград“ и „Марица“, в неделя те видяха още 6 попадения. Двубоят между „Любимец 2018“ и „Хеброс 1921“, Харманли завърши 3:3. Гостите откриха още в 4-ата минута чрез Марко Марков от пряк свободен удар. „Любимец 2018“ обърна мача, като до 30-ата минута поведе с 2:1 с попадения на Радостин Колев. В самия край на полувремето харманлийци изравниха 2:2 чрез Канде Самура. Интересното тепърва предстоеше, а гол на Александър Желязков в 74-ата минута даде нов обрат в мача. Символичните домакини се хвърлиха да спасяват точката и го постигнаха в 84-ата минута. Точен бе бързоногото крило Ангел Балабанов.

7 гола паднаха и на стадиона в Харманли, където „Герганин извор“ бе надигран категорично с 1:6 от „Хасково – 1922“. Гостите започнаха вихрено и до 32-ата минута вкараха цели 5 гола във вратата на бисерчани. Точни бяха Хилми Сезгин, Велин Желязков и Юсеин Сабри. 20 минути преди края на срещата Хилми Сезгин отбеляза ново попадение и така оформи своят хеттрик.

В листата на стрелците след този кръг едноличен лидер с 19 гола остава Николай Аргатов „Арда 1924“, следван от Тони Каранейчев, „Марица, с 16. Двама имат по 14 попадения: Григор Георгиев, „Любимец 2000“ и Емилиян Зотев “Свиленград“, а след тях се нарежда Зафир Георгиев с 12 гола.

Обща 34 гола попаднаха в мрежите в изминалия 16-ти кръг, а най-резултатна с 8 гола бе срещата между Свиленград и Марица на ст. „Колодрума“.