Иван Атанасов
От Иван Атанасов ноември 21, 2022 08:29

• Регионален вестник „Сакарнюз“ 18 - 24 ноември 2022 г., брой 42/1020, година XIX
  • Излиза всеки петък в общините: Харманли, Любимец, Тополовград, Симеоновград, Свиленград, Ивайловград, Маджарово, Минерални бани.

Първият в класирането „Любимец – 2000“ продължава да набира скорост и три кръга преди края на есенния полусезон взе поредните си три точки. В събота – 12 ноември, „ФК Хасково – 1922“ загуби срещата си с този отбор с резултат 1:7. Срещата бе от XI кръг на ОГ – Хасково.
Резултатът от другия мач, този между „Саяна II“ и „Хеброс – 1921“, е скромен, само 0:1.
В Харманли „Герганин извор“ не успя да вземе три точки на свой терен от „Марица“. Срещата между двата отбора завърши при резултат 2:3. (видео)
В неделя, 13 ноември, за пръв път в Свиленград се състоя градското дерби между футболните клубове “Свиленград – 1921” и “Свиленград – 2022”.
Първото полувреме завърши при резултат 1:0 за символичния домакин “Свиленград – 1921”. За този гол имаше много разправии, но съдията бе категоричен, че такъв има.
През втората част на играта само за 15 минути “Свиленград – 2022” успяха да обърнат резултата в своя полза. След 3 красиви гола на Емилиян Зотев, мачът завърши 2:3.
„Сакарски спортист – 04“ загуби от „Любимец 2018“ с 0:2.
На стадиона в Черноочене резултатът от мача между „Арда 1924 II“ и „Раковски 1923“ е впечатляващ, 8:2.

Срещата между двата отбора от областта, играещи в Трета лига, завърши при резултат 4:0 за домакините. Това бяха „Саяна Хасково“, които победиха „Димитровград -1947“. През първото полувреме се разписаха Васил Колев и Христо Христов. След почивката гол от дузпа вкара капитанът Тейнур Марем, а след него и Димитър Алексиев.
Отборът от Хасково е на 8-мо място във временното класиране с 29 точки, а този от Димитровград е 14-и с 19 точки.