Иван Атанасов
От Иван Атанасов февруари 26, 2022 12:49

• Регионален вестник „Сакарнюз“ 25 февруари - 3 март 2022 г., брой 8/986 година
  • Излиза всеки петък в общините: Харманли, Любимец, Тополовград, Симеоновград, Свиленград, Ивайловград, Маджарово, Минерални бани.

Денис Мухсин донесе златен медал от Националния шампионат по хвърляния, който се проведе на 20 – 21 февруари в Балчик. Атлетът се състезава при юноши под 20 г. и с личен рекорд от 55,7 м при хвърляне на копие, покри норматива за Балканските игри през лятото.
Григория Нанева от Симеоновград, която тренира в СКЛА „Хеброс“, с резултат 33,78 м завоюва бронзов медал на мятане диск и пето място на копие.
Тя прекъсна спортната си кариера за 7 години, през които стана майка и редови полицай. С изключително кратка подготовка започна спортната си кариера и се представи достойно.
Друг лекоатлет на треньора Димитър Карамфилов – Цветка Дякова, която е две години по-малка, зае седмо място на копие при девойки младша възраст.
Седмица преди това тя спечели бронзов медал на скок на височина на национално състезание в София.
Припомняме, че Божидар Саръбоюков от клуба по лека атлетика спечели сребърен медал на Балканските игри в Белград, състояли се на 12 февруари.