Две дербита раздвоиха феновете в Свиленград

Веселин Тонев
От Веселин Тонев март 28, 2023 17:15

• „Свиленград - 2022“ наказа тежко „Хеброс - 1921“, а „Любимец - 2000“ победи съгражданите си на ст. „Гебран“щ Предстои двуседмична пауза, заради извънредните парламентарни избори на 2 април

От ден на ден интересът към изявите на футболистите от А Областната група на Хасково се увеличава. Затова говори и факта, че по предварителна програма миналата събота в Свиленград трябваше да се изиграят два от най-интересните срещи от 18-тия кръг. „Свиленград – 2022“ бе домакин на опитния „Хеброс – 1921“ от Харманли, когото прие на ст. „Колодрума“.

По същото време само на два километра от другата страна на река Марица на кварталния ст. „Гебран“ се срещнаха играещият домакинските си срещи „Любимец – 2018“ и водача на групата „Любимец – 2000“.

Двете дербита раздвоиха публиката в граничния град. В десетки телефонни разговори често се чуваха актуални новини от развоя на срещите на двата стадиона. Иначе, добрата новина за свиленградския тим бе завръщането на халфа Йордан Лозанов, който претърпя контузия, но вече е възстановен.

А тъжната, преди самото начало на срещата бе почетена паметта на бившия футболист на „жълто-зелените“ Иван Янчев, който почина на 35-годишна възраст.

Все пак футболът показа някаква тенденция, че до изненади бе трудно да се стигне и по-добрите отбори взеха своето. Съставът на „Свиленград – 2022“ победи безапелационно с 4:0 гостите от „Хеброс – 1921“, които пък пристигнаха без куп свои играчи, но за сметка на това в игра след дълго отсъствие от терена се появиха наказаните Николай Димитров – капитан и Белин Нешев – президент на клуба от Харманли.

Момчетата на треньора Христо Гуджев имаха тотално превъзходство и тактически и физически. Първите два гола за свиленградския тим бяха дело на Андрей Атанасов. Таранът изигра силен мач и сам изработи и вкара в 20-та и 28-та минута.

Половин час преди края на мача той бе заменен и заслужено обра аплодисментите на публиката. Това успокои нещата и до края на първата част във вратата на Георги Тодоров се разписа и Емилиян Зотев.

Второто полувреме „червените“ от „Хеброс“ тръгнаха да вкарат поне почетен гол, но това стори Антон Огнянов, който оползотвори дузпа за 4:0 в 66-ата минута. Жълти картони получиха Стефан Киков от домакините и Канде Самура от „Хеброс“.

Много добър дебют в групата направиха Христо Запрянов като главен съдия и колегата му от Хасково Милен Иванов – асистент на мача.

На другия стадион гостите от „Любимец – 2000“ надиграха своя опонент „Любимец 2018“ с 2:0 и запазиха водачеството. Головете паднаха във втората и 30-та минута.

Лидерът на групата има мач по-малко, а той ще бъде изигран като гост на „Герганин извор“ на 1 април, събота от 16.00 часа в Харманли.

Именно „Герганин извор“ не можа да се възползва от домакинството си на „Саяна 2“ в Харманли и допусна нова неприятна загуба с 0:3. Това го прати на последната място във временното класиране. За тима на треньора Недялко Хубенов на два пъти се разписа Алекс Делимоллов, а класиката оформи 5 минути преди края Ангел Вълчев.

От дъното пък се измъкна съставът на „Раковски“, който завоюва заслужена победа с 2:0 над „Свиленград -1921“. Мачът се състоя на стадиона в Ивайловград пред очите на многобройна публика. За домакините, които загатнаха за потенциал още на миналия двубой в Любимец, се разписа на два пъти голмайсторът на тима Мариян Георгиев в 60 и 85-та минута. Жълти картони получиха Владимир Боянов от гостите и Милко Войводов от отбора домакин.

От ръководството на клуба от Ивайловград научихме, че през септември се готви тържествено празнуване на 100 години от основаването на футбола в града.

Интересен мач са наблюдаваха феновете в Срем. Гостите от Хасково надиграха „Сакарски спортист“ с 4:1 и се циментираха на третата позиция във временното класиране. Попаденията бяха дело на Емил Ангелов, Здравко Пиличев, Стефан Инджов и Живко Шокаров.

В Момчилград, дубълът на „Арда“, Кърджали, смаза с 8:0 гостуващия „Хасково – 1922“. С хеттрик се отличи Джанер Хасан, а по една попадение добавиха Георги Атанасов, Димитър Дюлгеров, Николай Аргатов, Октай Хасан и Алекс Минев.

Сега предстои двуседмична пауза, заради извънредните парламентарни избори на 2 април.

Какво предстои:

На 1 април /събота/ от 16:00 часа в Харманли ще се състои отложения мач от XIV кръг между „Герганин извор“ и Любимец 2000.