Божидар стана седми на Балкански шампионат

Иван Атанасов
От Иван Атанасов юни 23, 2022 07:01

• Регионален вестник „Сакарнюз“ 24 - 30 юни 2022 г., брой 24/1002, година XIX
  • Излиза всеки петък в общините: Харманли, Любимец, Тополовград, Симеоновград, Свиленград, Ивайловград, Маджарово, Минерални бани.

Божидар Саръбоюков си изравни личното постижение на Балканския шампионат за мъже и жени в Крайова, Румъния. Той скочи 7,59 м, но шансовете му да влезе в челната тройка бяха малки, защото първите трима надхвърлиха 8 метра. „Досега само по един скачаше над този резултат, но никога не са били трима“, сподели треньорът му Димитър Карамфилов.
Лекоатлетът на „Хеброс“ се класира в осмицата и на финала стана седми в крайното класиране от общо 19 участници от 12 държави.
Тази седмица предстои турнир по десетобой за юноши и девойки, старша възраст в София, а лекоатлетите на Харманли ще участват в него заради необходимостта Ирен Саръбоюкова да покрие норматива за световното първенство за старша възраст. Тя има личен резултат 177 см във високия скок, а ѝ трябват и още 3 см.
След състезанието ще замине за Израел за европейско първенство за младша възраст.
Друго участие на Божидар Саръбоюков ще е на световно първенство в Кали, Колумбия, което ще се състои от 1 до 6 август.