Веселин Тонев
От Веселин Тонев април 18, 2023 09:17

• „ОФК Хасково“ настига „Арда - 1924“ за второто място в първенството
  • С човек по-малко „Марица“ победи „Свиленград - 1921“ в Симеоновград

Отборът на „ОФК Хасково“ се наложи с 3:2 при гостуването си на „Раковски“ в Ивайловград. Това стана с попадения на представители на фамилия Ангелови – Емилиян и Емил /баща и син/, които на два пъти отбелязаха голове и изравняваха, след като „Раковски“ вземаше преднина в резултата.

Този двубой бе предварително обявен за дербито на 20-ти кръг и точно това бе истинската му характеристика. Голям интерес, добри изпълнения и инфарктен развой на двубоя. След почти равностойна игра през целия мач от домакините можем да отличим Николай Деликостов, който показа неоспорими качества. Важният трети гол за гостите пък постигна друга надежда от стадион „Младост“ Габриел Калеканов и така седмата поредна победа на „ОФК Хасково“ стана факт. С нея и трите поредни точки в актива си, момчетата на Бабангида са вече на две точки от второто място, което заема дубълът на „Арда – 1924“.

На своя стадион „Христо Ботев“ местният „Марица“, Симеоновград успя да вземе важни 3 точки на собствен терен, след като се наложи с минималното 1:0 над състава на „Свиленград – 1921“. Макар и останали с човек по-малко още в 40-та минута, момчетата на Цветан Горанов изиграха умно и тактически мача и победата остана за тях. За невъздържано поведение /брутално ритане/ от игра бе изгонен нападателят на домакините Даниел Ганев. Това вместо да даде предимство на гостите ама не би, те не се възползваха. Свиленградчани създадоха няколко опасни положения пред вратата на Тихомир Христов, а в самия край след удари на Чавдар Иванов и Теодор Нейков, кълбото срещна гредата и така запази победата за Марица.

В другата среща на Разпети петък играна на стадион „Хеброс“ едноименният тим на Харманли загуби с катастрофалното 1:6 от лидера „Любимец 2000“ (видео). С хеттрик се отличи голмайсторът и капитан на гостите Григор Георгиев, който набута трите си гола в 21, 24 и 38-та минута.

За Любимец се разписаха още Кристиян Петров и Янко Енчев на два пъти, като последния гол е от дузпа в 82-ата минута. Почетният гол за „Хеброс“ вкара Марко Марков.

На стадиона в Черноочене се срещнаха дублиращите тимове на „Арда 1924“ и „Саяна 2“. Победа с 2:0 спечелиха домакините с две попадения на Николай Аргатов. Срещата са състоя в четвъртък, заради гостуването на „Лудогорец“ в Кърджали и големия интерес от младите да наблюдават мача.

На стадион „Гебран“ В Свиленград, символичният домакин „Любимец – 2018“ надигра състава на „Хасково – 1922“ с 2:0. За любимчани се разписаха Петър Георгиев и Ангел Балабанов.

В дербито в края на таблицата играно в село Срем, местният „Сакарски спортист“ постигна важна победа с 2:1 над „Герганин извор“.

След този кръг още повече се изостри и борбата за голмайстор на групата. След хеттрика на Григор Георгиев от „Любимец 2000“, той излезе начело с 24 гола, следван от Николай Аргатов от „Арда – 1924“ с 23 точни попадения.