Футболистите на ОДМВР – Хасково донесоха бронз от национален турнир

Сакар нюз
От Сакар нюз юни 20, 2022 07:42

• Регионален вестник „Сакарнюз“ 17 - 23 юни 2022 г., брой 23/1001, година XIX
  • Излиза всеки петък в общините: Харманли, Любимец, Тополовград, Симеоновград, Свиленград, Ивайловград, Маджарово, Минерални бани.

Отборът по футбол на ОДМВР – Хасково е с бронзовите медали в провелия се от турнир по футбол за служители на МВР.
Той се състоя от 28 май до 3 юни в курортен комплекс „Албена“. В надпреварата взеха участие 18 отбора от цялата страна.
На състезанието момчетата на треньора Здравко Господинов се превърнаха в приятната изненада в тазгодишната надпревара на турнира, след като на предишните им участия все нещо малко не им достигаше да се класират в призовата тройка.

В груповата фаза на турнира те се паднаха с тимовете на ОДМВР-Варна и СДВР. В първия мач футболистите на ОДМВР-Хасково постигнаха убедителна победа над колегите си от ОДМВР-Варна с 5 на 0. Във втория, срещу СДВР те завършиха 0 на 0 и така заеха второто място в групата, тъй като в последния мач от групата СДВР победи с 8 на 0 тимът на ОДМВР-ВАРНА.
По регламент на турнира за четвъртфиналите продължаваха и двата най-добри втори отбора от шестте групи.

Така отборът на Хасково се класира за четвъртфиналите, където срещна тима на ОДМВР – Кърджали и след оспорван мач те успяха да го елиминират след изпълнението на дузпи с 11:10, като в редовното време резултата бе 0:0.
На полуфинала тимът на ОДМВР – Хасково загуби срещу бъдещия шампион СДВР с 2:0.
Ръководителят на отбора Ангел Ангелов остана много доволен от футболистите, които бяха селекционирани заедно с един от играчите Иван Великов.
Така догодина на следващия турнир отборът на Хасково ще е водач на група.

Снимка: Фейсбук