Трети детски турнир по шахмат се състоя в Харманли

Сакар нюз
От Сакар нюз юни 10, 2022 11:50

• Регионален вестник „Сакарнюз“ 10 - 16 юни 2022 г., брой 22/1000, година XIX
  • Излиза всеки петък в общините: Харманли, Любимец, Тополовград, Симеоновград, Свиленград, Ивайловград, Маджарово, Минерални бани.

Две купи и пет медала завоюваха свиленградските шахматисти на провелия се в Харманли Трети детски турнир на НЧ „Дружба – 1870“. Той се проведе на 5 юни.
СКШ „Свиленград 2013“ участва с четирима състезатели. Първото място в турнира беше спечелено от Дамян Дамянов с актив 6 точки.
Втората купа и златния медал спечели Атанас Вангелов, който стана първи при децата до 10 г. с актив от 3,5 т.
Най-трудно стигна до бронзовия медал Костадин Янков.
Трето място при 10-годишните спечели Ерхан Еркан,
Сияна Вангелова направи своя дебют и след поредица от добри игри завоюва сребърния медал при момичетата до 8 г.
Стефан Георгиев се представи най-добре сред състезателите от шахматен клуб при НЧ „Дружба-1870” – Харманли. Той стана втори в своята възрастова група до 14 години при момчетата.
Организаторите се бяха погрижили всички медалисти да получат и скромни материални награди.