Наградиха и отличиха тополовградски дейци на културата и просветата и ученици

Стоян Тонев
От Стоян Тонев юни 4, 2021 10:14

Наградиха и отличиха тополовградски дейци на културата и просветата и ученици

Акценти

  • Регионален вестник, # 20/952 година XVIII, 28 май – 3 юни 2021 г. Излиза всеки петък в общините: Харманли, Тополовград, Симеоновград, Любимец, Свиленград, Ивайловград, Маджарово

Свързани публикации

С „Почетен плакет на Община Тополовград” за принос в развитието на културата бяха наградени:
– Мъжка Вокална група към читалище „Св. св. Кирил и Методий – 1894“ – Тополовград, с ръководител Стойчо Чобанов – лауреати на национални певчески конкурси;
– Софка Вълчева Милушева – дългогодишен библиотекар в читалище „Св. св. Кирил и Методий – 1894“ – Тополовград
– Петко Георгиев Ятакчиев – художник, дългогодишен отговорник Изложбена зала в читалище „Св. св. Кирил и Методий – 1894“ – Тополовград;
– Йонко Георгиев Гинев – ръководител на Състав за автентичен фолклор при читалище „Изгрев – 1927“ – Срем;
– Чама Георгиева Михайлова – певица, дългогодишен участник в Състав за автентичен фолклор при читалище „Изгрев – 1927“ – Срем;
– Дженка Георгиева Манолчева – певица, дългогодишен участник в Състав за автентичен фолклор при читалище „Изгрев – 1927“ – Срем;
– Петра Сотирова Баева – певица, дългогодишен участник в Състав за автентичен фолклор при читалище „Изгрев – 1927“ – Срем;
– Георги Димитров Хаджистанев – дългогодишен председател на читалище „Пробуда – 1928“ – Устрем;
– Иванка Димитрова Факирова – певица в Певческа група при читалище „Пробуда – 1928“ – Устрем.

С „Почетна грамота” за дългогодишна педагогическа дейност бе удостоена Росица Стоянова Янчева – ст. учител в СУ „Д-р Петър Берон”.

Кметът на Община Тополовград награди с предметна награда и грамота изявени ученици, постигнали високи успехи на областно и национално ниво:
– Силвия Иванова Атанасова – НУ „Св. св. Кирил и Методий” – Тополовград, 4. клас, за заемане на второ място в Национален конкурс с рецитал „Вапцарови дни“ – Варна;
– Теодор Георгиев Стоянов – СУ „Д-р П. Берон” – Тополовград – 5. клас, за първо място на Национален конкурс по приложни изкуства „Лазарка, мома гиздава“ – София;
– Тереза Красимирова Гинева – СУ„Д-р П. Берон” – Тополовград 5 клас за достойно представяне на областна олимпиада по география и икономика;
– Борислава Георгиева Георгиева – СУ „Д-р П. Берон” – Тополовград – 6. клас, за първо място на Национален конкурс „Моите детски мечти“ – София;
– Божидар Славов Славов – СУ „Д-р П. Берон” – Тополовград – 6. клас, за добро представяне на Олимпиада по история и цивилизация – областен кръг;
– Ивайла Маринова Гуглева – СУ„Д-р П. Берон” – Тополовград – 6. клас, за добро представяне на Олимпиада по история и цивилизация – областен кръг;
– Мария Кирилова Атанасова – СУ „Д-р П. Берон” – Тополовград – 7. клас, за много добро представяне на Олимпиада по химия и опазване на околната среда – областен кръг;
– Зорница Веселинова Джингова – СУ „Д-р П. Берон” – Тополовград – 7. клас за достойно представяне на Олимпиада по география и икономика – областен кръг;
– Николета Костадинова Дянчева СУ „Д-р П. Берон” – Тополовград – 7. клас за достойно представяне на Олимпиада по география и икономика областен кръг;
– Лиляна Деянова Личева – СУ „Д-р П. Берон” – Тополовград – 7. клас, за много добро представяне на Олимпиада по химия и опазване на околната среда – областен кръг;
– Велизар Райчев Райчев – СУ „Д-р П. Берон” – Тополовград – 8. клас, за първо място на Олимпиада по химия и опазване на околната среда – областен кръг;
– Иванеса Валентинова Николова – СУ „Д-р П. Берон” – Тополовград – 8. клас, за второ място на Олимпиада по химия и опазване на околната среда – областен кръг, и достойно представяне на областна олимпиада по география и икономика;
– Елина Росенова Тодорова – СУ „Д-р П. Берон” – Тополовград – 8. клас за достойно представяне на областна олимпиада по география и икономика;
Мария Георгиева Славова – СУ „Д-р П. Берон” – Тополовград – 9. клас, за добро представяне на Олимпиада по български език и литература – областен кръг;
– Василена Иванова Замова – СУ „Д-р П. Берон” – Тополовград – 11. клас, носител на специална награда на Националния конкурс „Българските архитектурни паметници в макети“ – Варна;
– Красимир Лозев Лозев – СУ „Д-р П. Берон” – Тополовград – 11. клас, за второ място на Националния конкурс „Българските архитектурни паметници в макети“ – Варна;
– Росица Славова Трендафилова – СУ „Д-р П. Берон” – Тополовград – 11. клас, за първо място на Националния конкурс „Моите детски мечти“ – София;
– Валерия Георгиева Панайотова – СУ „Д-р П. Берон” – Тополовград – 11. клас, за второ място на Национален конкурс по приложни изкуства „Лазарка, мома гиздава“ – София.

Стоян Тонев
От Стоян Тонев юни 4, 2021 10:14
Напиши коментар

Няма коментари

Все още няма коментари!

Все още няма коментари, но Вие може да бъдете първият човек коментирал тази статия.

Напиши коментар
Виж коментарите

Напиши коментар

Leave a Reply

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.

Реклама