Кои получиха награди от „Песни и танци без граници“?

Сакар нюз
От Сакар нюз юни 10, 2022 15:03

Кои получиха награди от „Песни и танци без граници“?

Акценти

  • Регионален вестник „Сакарнюз“ 10 - 16 юни 2022 г., брой 22/1000, година XIX
  • Излиза всеки петък в общините: Харманли, Любимец, Тополовград, Симеоновград, Свиленград, Ивайловград, Маджарово, Минерални бани.

Свързани публикации

Голямата награда на Международния фолклорен фестивал „Песни и танци без граници” в Свиленград спечелиха фолклорните състави и изпълнители при НЧ „Изгрев 1921”, с. Мезек. Наградата е колективна – за две женски певчески формации, мъжка певческа група и индивидуални изпълнители, самодейци към читалището.
Специална награда на чуждестранен участник във фестивала диплом и плакет получи Танцов клуб «Балкан», Одрин.

От 3 до 5 юни на сцената на НЧ „Просвета 1870” се изявиха над 400 изпълнители от цяла България и от Одрин, Турция. Участваха певчески групи, танцови състави, ансамбли, индивидуални изпълнители певци и инструменталисти, както и танцови клубове и формации.
Те се изявиха в две групи – до 16 и над 16 години.
Наградените получиха диплом и медал, на първенците и парични премии.

Индивидуален изпълнител певец: I група:
3-то място – Диплом и бронзов медал – Никол Узунова от НЧ „Просвета 1870” гр. Свиленград;
3-то място – Иехая Димитрова, Неделина Колева и Неделина Колева от Школа за народно пеене „Харманлийски славей”, Харманли;
2-ро място – Мария-Магдалена Георгиева от Школа за народно пеене „Харманлийски славей” Харманли;
2-ро място – Диплом и сребърен медал – Виктория Танева от НЧ „Просвета 1870” гр. Свиленград;
1-во място – Борислав Борисов от Школа за народно пеене „Харманлийски славей”, Харманли.

Певческа група обработен фолклор: I група:
3-то място – ДФГ „Тракийска китка” при НЧ „Просвета 1870”, Свиленград;
2-ро място – Дует Мария-Магдалена Георгиева и Борислав Борисов от Школа за народно пеене „Харманлийски славей”, Харманли;
1-во място – Вокална група «Лъчи от Тракия» при СУ «Д-р Петър Берон», Свиленград.

Танцови клубове и формации, изучаващи български народни хора: I-ва група:
1-во място – Диплом, златен медал и парична премия – Група за занимания по интереси «Танцът в моя живот» при ОУ «Л. Каравелов», Свиленград.

Танцов състав: I-ва група:
3-то и 2 място ДЮТС „Свиленче” при НЧ „Просвета 1870”, Свиленград.
1-во място – ДТС «Чирпанлии», Чирпан

Ансамбъл: I-ва група:
1-во място – Ансамбъл при НЧ «Развитие 1882», Симеоновград

Индивидуален изпълнител певец: II група:
1-во място – Натали Грозева от НЧ „Просвета 1870”, Свиленград

При танцови клубове и формации, изучаващи български народни хора:
I група: първо място – Група за занимания по интереси «Танцът в моя живот» при ОУ «Л. Каравелов», Свиленград.

Танцов състав, I група:
– 2-ро място – ДТС „Свиленче” при НЧ „Просвета 1870”, гр. Свиленград;
– 3-то място – ДЮТС „Свиленче” при НЧ „Просвета 1870”, гр. Свиленград.

Ансамбъл, I група:

1 място – диплом, златен медал и парична премия – Ансамбъл при НЧ «Развитие 1882», Симеоновград.

Индивидуален изпълнител – певец, II група 

1 място – Натали Грозева от НЧ „Просвета 1870”, Свиленград.

Индивидуален изпълнител инструменталист II група:

1-во място – Павле Александров от НЧ «Св. Св. Кирил и Методий 1928», с. Студена.

Певческа група автентичен фолклор, II група:

2-ро място Група за автентичен фолклор „Тракийка” при НЧ „Развитие 1928”, с. Сива река.
Две трети места – за Фолклорна група за автентични песни при НЧ „Народен будител 1928”, с. Върбица, община Димитровград, и за Мъжка певческа група „Сакарски гласове” при НЧ „Изгрев 1928”, с. Сладун.

Певческа група обработен фолклор, II група:
1-во място – Женски народен хор «Зора Зорница» при НЧ «Зора 1982», гр. Хасково;
2-ро място – Народен хор „Станко Панайотов” при НЧ „Просвета 1870”, гр. Свиленград.
Две трети места за Женска камерна фолклорна група при НЧ „Просвета 1870”, Свиленград, и за триото – Никол Узунова, Натали Грозева и Виолета Карапеева при НЧ „Просвета 1870”.

Танцови клубове и формации, изучаващи български народни хора, II група:

2-ро място – Клуб за народни хора „Зорница” при НЧ „Развитие 1882”, гр. Симеоновград.
Две трети места: за Танцово студио „Нишани” при Танцова школа „Нишани”, Свиленград и за Танцов клуб „Свила” при НЧ „Просвета 1870”.

Танцов състав, II група: 

2-ро място – Танцов състав „Нашенци” при НЧ „Васил Левски 2003”, Димитровград.
Две трети места: за Състав за народни танци „Луди млади” при НЧ „Св. Св. Кирил и Методий”, Тополовград, и за Танцов състав „Илинден” при НЧ „Просвета 1870”, Свиленград.

Източник: Хуманитарни дейности Свиленград

Сакар нюз
От Сакар нюз юни 10, 2022 15:03
Напиши коментар

Няма коментари

Все още няма коментари!

Все още няма коментари, но Вие може да бъдете първият човек коментирал тази статия.

Напиши коментар
Виж коментарите

Напиши коментар

Leave a Reply

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.

Реклама