Кои бяха наградени на 24 май в Тополовград?

Стоян Тонев
От Стоян Тонев юни 1, 2022 09:34

Кои бяха наградени на 24 май в Тополовград?

Акценти

  • Регионален вестник „Сакарнюз“ 3 - 9 юни 2022 г., брой 21/999, година XIX
  • Излиза всеки петък в общините: Харманли, Любимец, Тополовград, Симеоновград, Свиленград, Ивайловград, Маджарово, Минерални бани.

Свързани публикации

Много бяха раздадените награди и отличия в Тополовград на 24 май на изявени дейци на просветата и културата, самодейни състави и ученици за добри и отлични резултати в тези сфери на обществения живот. Те бяха по повод Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност и Деня на Тополовград, който също се празнува на 24 май. Ето кои и с какво бяха наградени за празника:
С „Почетен плакет на Община Тополовград” за принос в развитието на културата:
1. Женска фолклорна група за автентичен фолклор към читалище „Васил Левски-1934“ – с. Радовец.
2. Мъжка коледарска група към читалище „Васил Левски-1934“ – с. Радовец.
3. Състав за народни танци „Луди млади“, читалище „Св. Св. Кирил и Методий-1894“ – Тополовград.
4. „Мажоретен състав „Сияйни звезди“, към същото читалище.
5. Николай Дялков – поет.
6. Димитър Куманов – актьор в Театъра на комедията „Велко Кънев“.
7. Росен Павлов Пурлантов – актьор в Театъра на комедията „Велко Кънев“ и ръководител на Детска театрална формация „Антракт“.
С „Почетен плакет на Община Тополовград” за принос в развитието на образованието: Райна Хаджиева, Веса Чинтова, Динко Господинов, Кръстю Кръстев, Мариана Йорданова и Димитринка Ковалакова, всички учители.
С предметна награда и грамота се награждават:
Варонеса Шекова – 1. клас, Дара Терзиева – 3. клас, Иван Сяров – 3. клас, Атанас Саламуров – 2. клас, всички от – НУ „Св. св. Кирил и Методий”, Васил Саламуров – 5. клас, Уарис Ая Тахари Петрова – 5. клас, Дария Александрова – 5. клас, Александра Янчева – 5. клас, Мария Караиванова – 5. клас, Силвия Атанасова – 5. клас, Руслана Георгиева – 5. клас, Денислава Панкова – 6. клас, Георги Христов Илиев – 6. клас, Йоан Райков – 6. клас, Ивелина Черкезова – 6. клас, Димитър Илиев – 6. клас, Иван Младенов – 6. клас, Микаела Янева – 6. клас, Анита Станчева – 6. клас, Георги Тодоров – 7. клас, Борислава Георгиева – 7. клас, Яна Петрова – 7. клас, Ангел Коларов – 7. клас, Веселина Господинова – 7. клас, Божидар Славов – 7. клас, Ивайла Гуглева – 7. клас, Лиляна Личева – 8. клас, Станислава Михайлова – 8. клас, Мария Атанасова – 8. клас, Георги Божилов – 9. клас, Иванеса Николова – 9. клас, Иван Георгиев – 9. клас, Мария Славова – 10. клас и Мариела Янчева от 11. клас.

Стоян Тонев
От Стоян Тонев юни 1, 2022 09:34
Напиши коментар

Няма коментари

Все още няма коментари!

Все още няма коментари, но Вие може да бъдете първият човек коментирал тази статия.

Напиши коментар
Виж коментарите

Напиши коментар

Leave a Reply

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.

Реклама