Клуб по лека атлетика се гордее с нови успехи

От Милена Митева март 1, 2021 11:30

• Регионален вестник, # 8/940 година XVIII, 26 февруари - 4 март 2021 г. Излиза всеки петък в общините: Харманли, Тополовград, Симеоновград, Любимец, Свиленград, Ивайловград, Маджарово

Атлети от СКЛА“ Хеброс“ – Харманли, доказаха способности в „Национален шампионат за деца под 16 години“ в столицата. Той се състоя в периода 20-21 февруари.
На него Даниел Живков спечели златен медал за скок на височина. Той преодоля 180 см. В скока на дължина е на пето място с резултат 5,55 метра.
„Позлатена“ за успехите си в състезанието бе и Ирен Саръбоюкова. Тя прелетя над летвата на висок скок над 167 см. Спортистката взе участие и на скок дължина, където остана на осмо място с резултат 5,09 метра.
Симона Георгиева завоюва сребърен медал на бягане 60 метра. Тя постигна личен резултат за 7,99 сек.
В дисциплината 200 метра една от най-добрите атлетки стана на четвърто, но въпреки всичко направи още едно лично постижение от 27.17 сек.
Цветка Дякова от тима на Харманли стана на седмо място в скок височина със 140 см.
Над 120 клуба участваха в състезанието в столицата, където се състояха квалификации в техническите дисциплини и серии и финал в беговите дисциплини.