Достойно представяне на млади шахматисти в турнир

Сакар нюз
От Сакар нюз юни 13, 2021 08:02

• Регионален вестник, # 22/954 година XVIII, 11 - 17 юни 2021 г. Излиза всеки петък в общините: Харманли, Тополовград, Симеоновград, Любимец, Свиленград, Ивайловград, Маджарово

Нели Георгиева от Ивайловград стана шампион за момичета до 10 години на състезание по шахмат. Трети детски турнир „Загорец“ се проведе в събота, 5 юни, в Нова Загора.
От там харманлийският шахматист Пламен Петков спечели трето място в най-силната възрастова група до 14 години момчета. Той завърши турнира с 4 точки от 7 възможни. Пламен игра с четирима състезатели с коефициент ЕЛО, като срещу един от тях реализира победа. Брат му Валери Петков и Стефан Георгиев бяха другите двама участници от харманлийската школа. Валери също завърши състезанието с 4 от 7 възможни точки, но не успя да се класира в челната тройка на своята възрастова група – момчета до 12 години. Стефан завърши турнира с 3,5 точки.
На 12 юни шахматният клуб в Харманли заедно с НЧ „Дружба – 1870“ организира втория детски турнир по шах в града.