От Сакар нюз май 6, 2021 10:02

• Регионален вестник, # 17/949 година XVIII, 30 април – 13 май 2021 г. Излиза всеки петък в общините: Харманли, Тополовград, Симеоновград, Любимец, Свиленград, Ивайловград, Маджарово

Харманли |
Салгадо

Отборът на „Герганин извор“ постигна класическа победа с 3:0 срещу „Топлика“ в неделния мач от кръга. Мачът е от XV кръг на ОГ – Хасково, и вече се игра пред публика на стадиона в Харманли, която наброяваше около 100 човека.
Още в самото начало на играта домакините поведоха в резултата чрез Николай Вълчев, който завърши прецизно триходова комбинация, започната от Пламен Колев и преминала през Радослав Русев. Този гол обаче повлия негативно на „Герганин извор“ и те довършиха полувремето както се казва на „ходом“.
Второто полувреме обаче „Герганин извор“ излезе преобразен след „конското” на треньора Петър Вълчев – Каката и значително вдигнаха оборотите. Това доведе до нови два красиви гола във вратата на гостите, които бяха дело на обичайните заподозрени този сезон – Николай Вълчев и Станислав Колев.
Така при резултат 3:0 за „Герганин извор“ завърши мача, записвайки трета поредна победа.
Другият отбор от Харманли – „Хеброс“, завърши 1:1 като гост на Свиленград, като може много да съжаляват за пропуснатата победа, тъй като категорично надиграха лидера в класирането на собствения им стадион. Голът за „Хеброс“ бе дело на Марко Марков.
На 24 април, събота, на стадиона в Симеоновград се игра срещата между “Любимец – 2018“ (Любимец) – „Любимец 2000“, който завърши при резултат 1:0.
В друга среща от този кръг „Извор II“ загуби от „Марица“ с 1:3. Първото попадение бе на Теодор Владимиров, а останалите два на Тони Каранейчев.
До края на полусезона има още три кръга, а водачът в таблицата „Свиленград – 1921“ е с 43 точки, а вторият – „Хеброс – 1921“ – с 29.

снимка: Архив