Божидар Саръбоюков се завърна „посребрен“ от Белград

Ива Вангелова
От Ива Вангелова февруари 14, 2022 10:14

• Той завърши с резултат 7.42 м. в скока на дължина и това го класира на почетното второ място.

Божидар Саръбоюков спечели сребърен медал на Балканските игри по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Белград.
Той участва в състезанието с българския отбор за юноши и девойки под 20 години, а още двама наши състезатели спечелиха медали. Състезанието се проведе събота, 12 февруари.
Харманлиецът от СКЛА „Хеброс“ завърши с резултат 7,42 м в скока на дължина и подобри личният си рекорд, но това не бе достатъчно за златен медал. Класира втори и отстъпи само на Николаос Стаматониколос (Гърция) – 7.44 м.
Неговата сестра Ирен Саръбоюкова записа резултат – 1,65 м и се класира на 11 място при девойките на скок височина.
Тодор Петров спечели златен медал на гюле с резултат 17,75 м.
При скока на дължина при девойките Пламена Миткова и Рамона Верман (Румъния) бяха с еднакъв резултат – 6,22 м преди шестия опит, но в полза на българката (6,17 срещу 6,09 втори по сила опит). Тогава Миткова направи страхотен скок, но далеч от дъската за отскачане и записа 6,14. Златното отличие отиде у Верман, с личен рекорд с 6,24 и заслужи титлата.

Ето и класирането и резултатите на всички български атлети в Белград, публикувани в „Атлетика“:
Златен медал – Тодор Петров – гюле (6 кг) – 17,75 м.
Сребърен медал – Пламена Миткова – скок дължина – 6,22 м.
Божидар Саръбоюков – скок дължина – 7,42 м.
Четвърто място за Христо Илиев – 60 м- 6,87 (финал), 6,94 (серии).
Кирил Кънчев – гюле (6 кг) – 16,46 м.
Пето място при Щафета 4х400 м – юноши – 3:30:59 мин. (Венелин Камбуров, Валентин Иванов, Вълимир Стоев, Ваньо Евдокимов).
Шесто място – Пламена Чакърова – скок дължина – 5,91 и Андриан Димитров – скок височина – 1,98 м, Ивелина Милкова – гюле – 12,76, Станислав Рашков – 1500 м – 4:15:10 мин., Вълимир Стоев – 800 м – 1:59:78, Щафета 4х400 м девойки – 4:05:70 мин. (Вероник Жекова, Елена Петкова, Росина Николаева, Веселина Димитрова).
Седмо място – Елена Петкова – 800 м – 2:17:75 мин.
Осмо място – Ваньо Евдокимов – 800 м – 2:01:03, Валентин Иванов – 60 м с препятствия – 8,36 м.
Девето място – Боян Хаджитодоров – троен скок – 14,00 м, Росина Николаева – 800 м – 2:26:06 мин.
10-о място – Васил Русенов – троен скок – 13,96 м.
11-о място – Радостин Миленов – 60 м с препятствия – 8:59, Ирен Саръбоюкова – скок височина – 1,65, Лъчезар Вълчев – скок дължина – 6,47, Надежда Враджева – троен скок – 11,96 м.
15-о място – Вероник Жекова – 60 м с препятствия – 9:10 мин.
16-о място – Веселина Димитрова – 60 м с препятствия – 9:13 мин.
18-о място – Венелин Камбуров – 60 м – 7,19 метра.

Цветка Дякова завоюва бронзов медал в скок на височина

Паралелно с Балканския шампионат в Белград, в София се проведе поредният кръг от Национални шампионати за момчета и момичета под 16 г. На него Цветка Дякова завоюва бронзов медал в скока на височина в конкуренцията на 30 атлетки.
„Доволен съм от нейното представяне, което е плод на усърдни тренировки и много труд. През лятото очаквам да се окичи със златото в тази дисциплина“, каза треньорът ѝ Димитър Карамфилов.
На 19 и 20 февруари ще се състои Националният шампионат по хвърляния в Балчик за всички възрасти и СКЛА „Хеброс“ ще участва с всички свои състезатели.