Загубите продължават, има едно реми

От Милена Митева април 3, 2016 07:39

„Герганин извор“ завърши на равно с последния отбор в класирането „Стефан Караджа“ от Срем. Срещата се състоя в събота на тренировъчното игрище на градския стадион в Харманли. Началото започна с очакван домакински превес, но първото полувреме всичко бе по-скоро безидейно от страна на „Белия балет“, който създаде само едно положение до края му.

Първото полувреме започна зле за отбора на Петър Вълчев, защото двама от основните му играчи получиха контузия в първите десет минути на играта и бяха принудително сменени. Това доведе до дезорганизация в редиците на момчетата в синьо.
Втората част на играта започна с масивен домакински натиск, който доведе до първи отбелязан гол за пролетния полусезон. Той бе дело на Данаил Михайлов, след извеждащ пас на Станислав Колев. Последва игрови превес от страна на гостите, които спечелиха дузпа в 80-та минута на срещата, когато резултатът беше изравнен.
До края на мача домакините имаха шанс да отбележат ново попадение, но прехвърлящият удар на играча с номер 15- Станислав Колев, попадна в страничния стълб на вратата на отбора на Срем.
Следващата среща на „Белият балет“ със син екип ще бъде в събота като гост на „Аида“ – Караманци на игрището в хасковските Минерални Бани от 17,00 часа.
Другият отбор от града „Хеброс“, загуби в гостуването си на отбора на „Топлика“ – Минерални бани, с 1:2. Това сложи може би край на амбициите на тима за първо място в групата.
„Бенковски“- Симеоновград загуби от „Любимец“ с резултат 0:5.
През следващия XVIII кръг, на 2 април от 17:00 часа играят „ Любимец“ и „Свиленград 1921 -II“, „Извор АМ“ – Горски извор и „Възход“ – Радиево.

На 3 април, неделя, от 17:00 ще играят „Стефан Караджа“ и „Топлика 1977“, „Хасково- 1957“ и „Бенковски“, „Топлика“ и „Сакарски спортист 04“.