Вторият кръг донесе победа за футболистите на „Свиленград“

Admin
От Admin август 18, 2014 10:51

• Първият гол вкара Иван Ангелов
  • Играч на "Димитровград - 1947" бе изгонен от игра Вторият гол дойде през второто полувреме

„Свиленград 1921“ победи „Димитровград – 1947“ с 2:1 във втория кръг на Югоизточна „В“ група. Срещата се изигра на стадион „Колодрума“ в непоносима жега пред около 400 зрители. Още в началните минути „митничарите“ притиснаха своя съперник. Първия гол падна в 15-та минута след центриране на Любомир Александров и много добър завършващ удар на Иван Ангелов.

В края на полувремето футболист на Димитровград бе изгонен с директен червен картон след грубо нарушение, а няколко минути по-късно Георги Петров от „Свиленград – 1921“ също бе изгонен след втори жълт картон.

През второто полувреме Стоян Костадинов изпусна да удвои резултата в полза на „жълто-зелените“, след силен пробив на Владислав Ямуков.

В 70-та минута отново Ямуков бе над всички след преодоляване на няколко играча на Димитровград, последва много добър извеждащ пас към нападателя на „митничарите“ Любомир Александров, а той с точен завършващ удар удвои резултата в полза на домакините.

Почетно попадение отбелязаха футболистите на Димитровград в последните минути, голът падна след много добро изпълнение на пряк свободен удар.

В следващия кръг Свиленград 1921 гостува на Миньор Раднево.