Важна победа за юношите на Свиленград

Даниел Делчев
От Даниел Делчев ноември 29, 2014 10:58

• През първите 45 минути играта бе равностойна за двата отбора, но в едно по-сериозно положение „Марица“ успя да поведе

В последния мач за полусезона и един от най-важните в първенството на пловдивската група при набор 1996/1997 отборът на „Свиленград -1921“, воден от Петър Костадинов-Гонзо, победи „Марица“ на собствения им стадион в Пловдив с резултат 2:3. През първите 45 минути играта бе равностойна за двата отбора, но в едно по-сериозно положение „Марица“ успя да поведе и така на почивката „Свиленград-1921“ падаше с 1:0.

Втората част започна отлично за „митничарите“ и още в 50-та минута резултатът беше изравнен от Георги Милев след асистенция на Чавдар Иванов.

В 69-та минута пловдивчани успяха отново да поведат, гол след грешка на вратаря Христо Кузмов и така резултатът стана 2:1 за „Марица“. В последните 20 минути на двубоя обаче „Свиленград-1921“ се вдигна и обърна срещата в своя полза. След асистенции на Георги Милев и Иван Раев нападателят Костадин Желев отбеляза две попадения, с които и поведе в резултата.

В последната минута на мача защитника на „жълто-зелените“ Петър Кръстев изчисти  топката от голлинията и така „Свиленград – 1921“ извоюва важна победа в Пловдив. При последните 5 мача с юноши старша отборът на Петър Костадинов има 3 победи и 2 равни.