ЦСКА нанесе 10-та загуба на „Хасково“

Сакар нюз
От Сакар нюз ноември 9, 2014 16:47

Рекордна 10-та загуба от началото на сезона записа футболният отбор на „Хасково“. Червено-белите загубиха с 2:4 от тима на ЦСКА на собствения си стадион на Ямача. Така настоящият сезон се очерта като най-слабият в елита за отбора на домакините.

Гостите поведоха с 4:0, но в последните 20 минути хасковлии върнаха две попадения. Красивите голове отбелязаха Педро Еуженио и Диян Лозев. „Хасково“ ни вкара голове, които други отбори, така и не успяха да ни отбележат“, коментира след края на срещата наставникът на ЦСКА Стойчо Младенов. Мачът можеше да се развие по друг начин, ако не бе безсмисленото нарушение на халфа на домакините Макйъл Тевия, който ритна Борис Галчев. Главният рефер Таско Тасков не се поколеба да му покаже директен червен картон в 33-ата минута. Макар и с играч по-малко домакините не минаха в глуха отбрана. Старши-треньорът Емил Велев прекрои схемата и отборът започна да играе с трима крайни бранители. За първи път от началото на първенството „Хасково“ отбеляза два гола, но въпреки това загуби. В следващия кръг червено-белите гостуват на „Локомотив“ (София).

Състав на „Хасково“: 22 Боян Пейков, 14 Иван Скерлев (67-Диян Лозев), 26 Костадин Ничев, 27 Николай Димитров, 5 Олег Шалаев, 20 Педро Еуженио, 18 Майкъл Тевия (34-чк), 7 Вълчан Чанев, 9 Дончо Атанасов (46-Георги Коруджиев), 88 Атанас Чепилов, 8 Емил Ангелов (55-Владислав Узунов)