Свиленградчанки извоюваха трудна победа над шуменските хандбалистки

Даниел Делчев
От Даниел Делчев декември 7, 2014 14:52

• Към края на първата част отборът на Шумен се мобилизира и на полувремето поведе с 5 точки на Свиленград

В изключително труден мач свиленградският женски хандбален отбор победи тима на Шумен с 31:29. Срещата се игра пред многобройна публика с невероятна атмосфера след края на срещата. „Амазонките на юга“ заслужено обраха овациите на публиката. Мачът бе изключително труден и първото полувреме вървяха точка за точка. Към края на първата част отборът на Шумен се мобилизира и на полувремето поведе с 5 точки на Свиленград.

След почивката „Амазонките на Юга” се отпушиха и с много бързи атаки и добра защита успяха да наваксат изгубеното и даже поведоха в резултата. Интересното в срещата предизвика треньорката на Шумен, която отначало получи официално предупреждение от съдията, а малко след това отнесе и червения картон, който я прати в публиката за непристойно поведение.

В крайна сметка мачът завърши при резултат 31:29, при което свиленградчанки остават с шансове да атакуват дори третото място.