Свиленградчани победиха гърци в приятелска среща

Даниел Делчев
От Даниел Делчев декември 29, 2014 14:08

Юноши старша възраст набор 1996/1997 на ФК „Свиленград 1921“ разгромиха със 7:1 гръцки сборен отбор. Срещата бе приятелска и се проведе южната н съседка.

През целия двубой отборът воден от Петър Костадинов владееха топката и бяха по активни. Началото на головия спектакъл започна още в 6-та минута, когато Христо Томов изведе Костадин Желев очи в очи с вратаря на гърците, и не сгреши от десетина метра. Втория гол за Свиленград отбеляза Георги Милев след добра комбинация между Томов, Желев и Чавдар Иванов. В 26-та минута „жълто-зелените“ поведоха с класическото 3:0, голмайстор Жак Пехливанов. До края на първото полувреме още две попадения отбелязаха момчетата от Свиленград 1921, в 40-та минута Чавдар Иванов и 45-та Костадин Желев. Така на почивката „жълто-зелените“ водиха с 5:0.

През втората част Петър Костадинов извърши няколко смени, и свиленградчани намалиха темпото, домакините успяха да върнат един гол, което не доведе до нищо същественно. До края на мача Свиленград 1921 стигнаха до още две попадения дело на Костадин Желев, който наниза 4 гола в този двубой.