„Свиленград 1921“ загуби първия официален мач

Иван Делчев
От Иван Делчев февруари 21, 2016 08:18

Отборът на „Свиленград – 1921“ загуби първата си официална среща за 2016-та година, като бе надигран на собствен терен от „Загорец“ – Нова Загора, с 0:2. Двубоят бе изигран на градския стадион в Свиленград вчера пред около 300 зрители, които бяха дошли да подкрепят „митничарите”.

Първото полувреме бе равностойно, двата отбора не създадоха сериозни положения и се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

След 45-та минута обаче гостуващият тим излезе мобилизиран и само минута след подновяването на играта Владислав Ямуков откри резултата с хубав гол в мрежата на Свиленград. Само 5 минути по-късно отново „Загорец“ бе на правилния път, след добра контраатака и точен завършващ удар на нападател от Нова Загора. Така гостите поведоха с 0:2.

До края на срещата свиленградчани се опитваха да отбележат попадение, с което да се върнат в мача, но „Загорец“ бе добре подреден в защита и почти не допускаха удари към вратаря си. Така мачът завърши при резултат 0:2.

Следващия кръг „Свиленград -1921“ гостува в Казанлък на местния отбор – „Розова долина“.